.

.

Ролаиди Ултра Јачина Антацид, 72 Таблети За Џвакање, Избрано Овошје, Ултра Јачина Олеснување На Металоиди

Ролаиди Ултра Јачина Антацид, 72 Таблети За Џвакање, Избрано Овошје, Ултра Јачина Олеснување На Металоиди

DEN 1.00

Износ
Залиха

СОДРЖИ : едно (1) 72-брои шише Ролаиди Ултра Јачина Антацидни Таблети За Џвакање, Избрани Овошни вкусови. РОЛАИДИ КРАЈНАТА КИСЕЛИНА НЕУТРАЛИЗИРАЧКИ ГОРУШИЦА ОЛЕСНУВАЊЕ : Ролаиди Ултра Сила антацид таблети неутрализира повеќе од 100 пати сопствената тежина во желудникот киселина*. ОДИ НА РАБОТА ВЕДНАШ : антацидните таблети за Џвакање со калциум карбонат и магнезиум хидроксид почнуваат да работат веднаш за да помогнат во ублажување на металоиди, варење на киселина и кисел стомак. ПРАКТИЧНО : Џвакајте 2-3 таблети бидејќи се појавуваат симптоми или според упатствата на лекар; не земајте повеќе од 7 таблети за 24 часа; не користете максимална доза повеќе од 2 недели. РАЗНОВИДЕН ВКУС НА ОВОШЈЕ : оваа таблета за олеснување на металоиди доаѓа во избран вкус на овошје.

Карактеристики

Производи во категоријата