.

.

Тениски чорапи на Зенна - атлетски спортски чорапи за трчање, пикбол, фитнес, одење

Тениски чорапи на Зенна - атлетски спортски чорапи за трчање, пикбол, фитнес, одење

DEN 223.84

Износ
Залиха

35% најлон/32% мерино волна/22% полипропилен/11% спандекс. Увезени. Машинско миење. Climearn : мерино волна + поликолон = супериорни својства за крик. Тешко амортизирање : Насочено меко подлога во пети и пета за апсорпција на шок. Панели за мрежи : Зголемен проток на воздух за да се спречи градење на влага. Зенсах Супериорната ткаенина за влага за влага ги одржува нозете суви и обезбедува контрола на мирис. Анатомски дизајн за специфично вклопување на лево и десно стапало. Земете ја вашата тениска игра или спорт на следното ниво! Чорапите Зенсах нудат големи амортизирање во петицата и пети за апсорпција на шок. Панелите со мрежи ги одржуваат нозете ладни, додека својствата на влага за губење на влагата спречуваат создавање на потење. Мажи-Големина на чевли S 4-6,5 M 7-9,5 L 10-12.5 Womenените-Големина на чевли S 5-8 M 8.25-11 L 11,5-14.

Карактеристики

Производи во категоријата