.

.

TCK Sports Krazisox Zebra Stripe Cods

TCK Sports Krazisox Zebra Stripe Cods

DEN 1.00

Износ
Залиха

98% најлон и 2% еластични. Направени во САД и увезени. Повлечете го затворањето. Машински миење. Забавни спортски чорапи : Издвоите на теренот или на теренот со овие луди чорапи од зебра во забавни неонски бои. Овој чорап во стилот се погоди веднаш под коленото што го прави одличен избор за мода, мекобол, одбојка, лакроза, фудбал, навивање, хокеј на теренот, забавни трчања и многу повеќе!. Наменети за перформанси : Овие лесни атлетски чорапи ја карактеризираат нашата патентирана технологија за контрола на влага со сув-IQ која ја намалува влагата за да ги задржи нозете суви и да спречи плускавци. Покрај тоа, овие уникатни чорапи имаат цврста конструкција на потпетици/пети и двојно заварување што го држи чорапот на место за да не се лизгаат постојано. Квалитетни материјали : Направени со 98% најлон и 2% еластични за максимална удобност, издржливост и перформанси. Информации за големината на чевлите : Мала (Големина на младински чевли 12-5). Средна (женска големина на чевли 5-10, машка големина на чевли 5-9). Голема (женска големина на чевли 10-13, машка големина на чевли 9-12). ? Направено во САД : Твин Сити плетење (ТКК) е основано во Северна Каролина во 1961 година, каде што сè уште работиме денес. Со над 60 години производство на искуство, нашата страст, знаење, генијалност и дизајн, во секој пар чорапи што ги правиме. Кога купувате чорап TCK, можете да очекувате висококвалитетно и можете да се чувствувате добро за поддршка на американското производство и директно поддршка на американските вработени. Печатените чорапи TCK Krazisox Zebra се одлични за тимски спортови. Забавен и удобен дизајн на лесна категорија во кој има предиво за влага за влага, конструкција на петици/пети и двојно заварување на врвот за да се одржи чорапот на место. Идеално за мекобол, одбојка, хокеј на теренот, фудбал, навивање, кикбол, лакроза и многу повеќе! Овие чорапи се погодни и за момчиња и за девојчиња и доаѓаат во млади и возрасни. Основана во 1961 година, TCK чорапите се произведуваат со гордост во САД.

Карактеристики

Производи во категоријата