.

.

Снежни ланци на банда, ланци за гуми за теренски автомобили, автомобили, седан, семејни автомобили, тешки камиони за мраз, снег, кал, песок, 215/75 × 14

Снежни ланци на банда, ланци за гуми за теренски автомобили, автомобили, седан, семејни автомобили, тешки камиони за мраз, снег,

DEN 358.40

Износ
Залиха

Затегнување на мрежниот прстен за мрежни ланци со анти -лизгање - Безбедно возење за мраз на отворено, дожд, снег, кал, песок, итн. 4 WD легура Манган Снежен ланец, мрежен дизајн, синџири на гуми за докажување, анти-странична лизга. Применливи модели : Семеен автомобил /SUV /MPV, итн. Компатибилни гуми : 215/75 × 14. Лесни за инсталирање (3 чекори) Синџири за зимски итни гуми. Цена по пар. Снежните ланци не се препорачуваат на мазни патишта. Се препорачува да се користи во снег и мраз. Снежните ланци се специјално дизајнирани за да им помогнат на возачите на зима/ лето. Тие можат да ги заштитат гумите, да спречат да се лизгаат гумите и да ве направат побезбедни кога возите во снег/дожд.4 WD-390- 40 легура Манган Снежен ланец, мрежен дизајн, синџири на гуми за докажување, анти-странични лизгања. Тип на материјал - легура Манган челик · Карактеристики на гумени материјали - Силна отпорност на лизгање, мала вибрација применливи модели : Семеен автомобил /SUV /MPV, итн. Дијаметар на вкрстен ланец : 4,5мм применливи услови на патот : Замрзнат/дожд/кал/песок, итн. Снежниот ланец се користи само за итна употреба на мраз и снег и лесно се лизга. Кога патот е ослободен од мраз и снег, треба да се отстрани навреме. Не користете го долго време за да избегнете абење на снежните ланци и да ги заштитите гумите.2. По инсталирањето на снежниот ланец, брзината е3. Не сопирајте, свртете нагло или свиткајте на патот додека возите. Бавното возење, добри навики за возење се основа за безбедност.4. На замрзнатиот пат, за да се спречи гумата да работи во мирување и да предизвика оштетување на снежниот ланец, неопходно е лесно да се зачекори на гаснењето и да се искачи на падината со постојана брзина.5, по употреба, треба да го исчисти ланецот на време , и исушете го, а потоа ставете го во торбата за складирање. Чувајте на ладно, суво место подалеку од директна сончева светлина. Ве молиме, бидете сигурни да купите, доколку имате какви било прашања, слободно контактирајте не. Willе се испорача во рок од 1- 2 дена по поставувањето на нарачката. Кога ќе дојде зимата, снежните ланци ви овозможуваат да стигнете таму безбедно, лесно и стилски. Снежните ланци можат да се прилагодат да се вклопат совршено. Откако ланците ќе бидат завиткани околу гумите, кога возилото започнува, процесот на инсталација е завршен. Кога тркалото се врти, се активира системот за автоматско центрирање и автоматско затегнување, а ланецот е затегнат околу гумата. Задавање : Најважно е дека синџирите на снежни гуми не можат да гарантираат сè. Кога возите, внимавајте јас.

Карактеристики

Производи во категоријата