.

.

IP65 отпорност на вода TASODIN IP65, 12V Водоотпорна флексибилна светлина на LED лентата, 16,4ft/5m затегнати LED светлосни ленти, 300 единици 3528 LED диоди за осветлување, LED лента, адап

IP65 отпорност на вода TASODIN IP65, 12V Водоотпорна флексибилна светлина на LED лентата, 16,4ft/5m затегнати LED светлосни

DEN 3.00

Износ
Залиха

Не го ставајте под вода. Идеално за декорација на домови и деловни светло. Осветленост : високо квалитетна 3582 SMD LED светлина, висок интензитет и сигурност, 300 LED диоди. Екстремно ниска топлина. Опкружувањето за инсталација мора да биде мазна, чиста и суво. Флексибилна и лесна за инсталирање : тенок, компактен и флексибилен светлосен лента. Работниот напон е 12 V. Осветленост : високо квалитетна 3582 SMD LED светлина, висок интензитет и сигурност, 300 LED диоди. Не подолго од 5м кога се користи во коло DC серија. Флексибилна и лесна за инсталирање : тенок, компактен и флексибилен светлосен лента. Забележете дека двостраната лента во ленти со ленти не е толку силна, затоа не залепете ја некаде грубо, или ќе падне. Тоа е склоно и може да се поврзе : на секои 3-LEDs сечење без да ги оштетите лентите за останатите, можете да ги исечете во која било должина според вашите барања. Нема батерија. Ако ви треба, ве молиме, пребарувајте „Tasodin DC 12 V 2 A напојување“. Безбедност : Предности на производот : Има подолго време на живот без проблем со избледување на бојата или промена на бојата. Работниот напон е 12 V.2cm * Работна температура : -20 до 50 степени Целзиусови лесни ленти Апликации и инсталации : * Спална соба Декоративна LED LED Осветлување * Градина Декоративно LED осветлување * Бања Декоративно LED осветлување * Кујна Декоративно LED осветлување * Јадење задно осветлување * Акцент Декоративно LED осветлување * знаци Декоративно LED осветлување * Под Кабинет Декоративно LED осветлување * COVE Декоративно LED осветлување * Бар Топ Декоративно LED осветлување * Клупско задно осветлување * Декорација на задно осветлување на ТВ * под контра украсно LED осветлување. Самолепливо назад со леплива лента за безбедна и лесна примена. Ако го инсталирате на груба површина, таа ќе падне многу лесно. Нема олово или жива. Погоден аплицирај за продавници, продавници за накит, изложби, изложба, кабинет, позадина, продавници, рекламни знаци, фино декорација, домаќинство и други прилики. Безбедност : Предности на производот : Има подолго време на живот без проблем со избледување на бојата или промена на бојата.

Карактеристики

Производи во категоријата