.

.

Обединет Пацифик 17-инчен алуминиумски гуми за гуми, лилјак, робусна и издржлива, завиткана рачка, долготрајна, лилјак за проверка на гуми за ниско одржување

Обединет Пацифик 17-инчен алуминиумски гуми за гуми, лилјак, робусна и издржлива, завиткана рачка, долготрајна, лилјак за проверка

DEN 319.20

Износ
Залиха

Метална конструкција : Нашата лилјак за алуминиумски гуми на Обединети Пацифик е изработена од силен и издржлив алуминиум што ви обезбедува долготрајна алатка за вашата опрема. Лилјакот за проверка на гумите мери 17 инчи и го карактеризира нашиот потпис сина боја завршува со нашето лого во бело. Нашиот лилјак за проверка на гуми има завиткана рачка за лесен зафат додека е во употреба. Што се користи за : Ако не поседувате или возите полу-камиони, лилјакот за проверка на гуми ќе биде ново за вас. Најдобар начин да се провери притисокот на гумите е со мерач на притисок во гумите, но потребно е малку време да се провери кога имате повеќе од осум гуми. Нашиот лилјак за алуминиумски гуми беше направена за да го провери притисокот на гумите брзо со тоа што ќе ги погоди вашите гуми со него и да го слуша звукот што го произведува. Оваа акција ќе ви обезбеди фер показател за тековниот притисок на гумата на гумата. Како и како работи : Звучи магично, но кога лилјакот за проверка на гумите се користи за да се погоди гума, звукот што го произведува со полн притисок е различен од звукот што го прави кога не е. За да го користите, проверете дали имате здрав зафат бидејќи ќе го вртите кон вашите гуми. Следно, сакате да им дадете на вашите гуми добро треска за да можете да го слушнете звукот. Слушајте го звукот што го прави и средство. Takeе ви треба време да направите разлика помеѓу, но откако ќе знаете, ќе биде побрзо да се утврди. Споредба (Метал против дрво) : Постојат многу видови на стилови на лилјаци за проверка на гуми, но повеќето се вообичаени во користените материјали. Треба да биде метал или дрво во градежништвото. Има добрите и лошите страни за двајцата, но ние предлагаме наш лилјак за алуминиумски гуми. Нејзината поцврста и издржлива од неговиот колега од дрво, додека дрвото е поевтино, но ризикувате да се крши. Лилјаците од дрво имаат поубава естетска привлечност, но на металот им треба помалку одржување. Не можете да тргнете наопаку со нашиот лилјак за проверка на гуми од алуминиум. Обединет Пацифик : Обединетиот Пацифик има голема библиотека со делови од задниот дел и додатоци од нашето одделение за класични автомобили до нашиот оддел за камиони. Ние се стремиме да бидеме најдобри и да го понудиме најдоброто по најдобра цена! Ние се гордееме со нашата работа и производи, и потребни се безброј часови за да се создадат најдобри производи таму! Нашиот тим е посветен со да ви ги обезбеди потребните одговори кога ги нарачувате нашите производи. лилјак за проверка на гуми. лилјак за проверка на гуми. Брзо проверете го притисокот на гумите со лилјак за проверка на гуми на Јунајтед Пацифик! Направено од издржлив, алуминиум со мала тежина со удобна гумена рачка, ја обезбедува вашата безбедност на зафатените автопати со брза проверка на притисокот на вашата гума! . Ние сме уникатни индивидуи чии разновидни таленти и искуства донесуваат вредност на начинот на кој се поврзуваме со големите возачи и ентузијастите на автомобили и светот. Со над 30 години искуство, ние сме посветени на дизајнирање, производство и снабдување со автомобилски производи за камиони со тешки и класични автомобили.

Карактеристики

Производи во категоријата