.

.

Наставникот создаде ресурси Иридисентен роденден мини билтен сет

Наставникот создаде ресурси Иридисентен роденден мини билтен сет

DEN 2.67

Износ
Залиха

Наставниците можат да создадат заслепувачки роденденски приказ со оваа iridescent mini bulletin board. Месечните заглавија и забавни акценти на забави ќе ги натераат вашите студенти да се чувствуваат посебни во текот на целата година. Мерки за заглавие на парче 19-3/4 "x 5". 71 Вкупно парчиња. Осветлете ја вашата училница со боја и сјај! Оваа нова колекција Iridescent има призматичен низа на бои и забавни акцент парчиња како ресни и starsвезди. Пораките на огласите за добредојде на „Сонот“ и „Иридисент“, создаваат големо влијание во вашата училница; Користете ги парчињата одделно или ставете ги сите заедно за да создадете совршен wallид на галеријата.

Карактеристики

Производи во категоријата