.

.

QJPaxl 14 парчиња масло за масло сет сликарство Професионална боја четки за бои комплет акварела гуаче акрилна боја четка за уметник студент

QJPaxl 14 парчиња масло за масло сет сликарство Професионална боја четки за бои комплет акварела гуаче акрилна боја четка за

DEN 2780.96

Износ
Залиха

Спецификација : Спецификација : Тип на артикал : Setusage на четки за боја : Сликарство на масло, акварел, гуаче, акрилик, итн. Идеал за сите уметници, студенти, сликари одличен подарок за пријателите и семејството кои сакаат да сликаат.Четките вклучуваат пет различни форми на четки : рамен преден, коси преден, тркалезен фронт, кука линија и пенкало во форма на вентилатор, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби на стилизирање на сликарството. Со, овој сет на уметнички четки е влез на ниво на професионален квалитет. Може да се користи за широк спектар на апликации, овие четки се погодни за сите видови на слики, акрилик, акварел, гуаче и масло за сликање, исто така погодни за луѓе од која било возраст. Четките вклучуваат пет различни форми на четки : рамен преден, коси преден, тркалезен фронт, кука линија и пенкало во форма на вентилатор, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби на стилизирање на сликарството.5cmpackage Вклучи : 1*Материјал за сликање Имате какви било прашања во врска со производот, ве молиме контактирајте ме, ние ќе ќе ве контактираат во рок од 24 часа и да ви дадат задоволителен одговор. Комплетот вклучува торба за складирање на четки, што е погодно за да ги носите на секаде каде што сакате, а исто така е да обезбеди добра заштита за четките за да избегнете оштетување. Со, овој сет на уметнички четки е влез на ниво на професионален квалитет. Четката е рачно изработена со фини материјали за да се осигура дека нема да остане влакната да предизвикаат оштетување на вашата работа.

Карактеристики

Item Type:
Paint Brush Set
Usage:
Oil Painting, Watercolor, Gouache, Acrylic, etc.
Colour:
apricot
Material:
Wood
Size:
Brush length is about 20.5cm
Package Include:
1*Painting materials:
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer.:
Ideal for all artists, students, painters A great gift for friends and family who love to paint :

Производи во категоријата