.

.

Удар Чекан, Пневматски Длето Комплет 1/4ин Влез Широк Апликација Легиран Челик Пренослив Преден Издув за Уривање

Удар Чекан, Пневматски Длето Комплет 1/4ин Влез Широк Апликација Легиран Челик Пренослив Преден Издув за Уривање

DEN 1.67

Износ
Залиха

Голема Ефикасност : Дизајниран да има 0, 1м3/ мин потрошувачка на воздух и голема брзина ОД 2200 ВРТЕЖИ во МИНУТА, ударниот чекан ќе ја подобри вашата работна ефикасност. Со Додатоци : во комплетот има чекан и 3 различни битови на длето, што сигурно ќе ги задоволи вашите различни работни потреби. Едноставна Работа : Удобната рачка овозможува полесно држење, додека копчето на идеална положба подобро ќе ја поедностави целокупната работа. Добар Легиран Челик : користењето на материјал од легиран челик со висока јачина и цврста структура обезбедува издржливост со удар и носење. Широка Примена : Овозможува широка примена на уривање, дупчиња, сечење, отворање дупки на бетон, тула, ѕид и така натаму. Функција : 1. Голема Ефикасност : Дизајниран да има 0, 1м3/ мин потрошувачка на воздух и голема брзина ОД 2200 ВРТЕЖИ во МИНУТА, ударниот чекан ќе ја подобри вашата работна ефикасност.2. Со Додатоци : во комплетот има чекан и 3 различни битови на длето, што сигурно ќе ги задоволи вашите различни работни потреби.3. Едноставна Работа : Удобната рачка овозможува полесно држење, додека копчето на идеална положба подобро ќе ја поедностави целокупната работа.4. Добар Легиран Челик : користењето на материјал од легиран челик со висока јачина и цврста структура обезбедува издржливост со удар и носење.5. Широка Примена : Овозможува широка примена на уривање, дупчиња, сечење, отворање дупки на бетон, тула, ѕид и така натаму.Како Да Се Користи : извадете го производот и користете го директно. Спецификација : Тип На Ставка : Воздушен Чекан Материјал : Легиран Челик Издувни Гасови : Потрошувачка На Предни Издувни Гасови : 0. 1м3/ Мининлет Завртка : 1/4инхамерна Фреквенција : 2200 вртежи во минута : Погоден За брзо сечење, дупчиња за ѕид, сопирање, отстранување на згура за заварување итн. Список на пакети : 1 x Air Hammer1 x Приклучок За Влез На Воздух3 x Длето Bit1 x Вежба Bit1 x Spring Note : Обрнете внимание.

Карактеристики

Item Type:
Air Hammer
Material:
Alloy Steel
Exhaust:
Front Exhaust
Air Consumption:
0.1m³/ min
Inlet Screw:
1/4in
Hammering Frequency:
2200RPM
Application:
Suitable for fast cutting, wall slotting, braking, welding slag removal, etc. 
Package List:
1 xAir Hammer1 x Air Inlet Connector:
3 x Chisel Bit:
1 x Drill Bit:
1 x Spring:
Note:
Pay attention to . :

Производи во категоријата