.

.

Хоп Кратка Коса Четка За Кучиња Четкање Миленичиња Чешел За Чешлање За Кратки Палта За Коса Отплеткување И Пролевање Отстранувач На Влакна Двострано Отстранување

Хоп Кратка Коса Четка За Кучиња Четкање Миленичиња Чешел За Чешлање За Кратки Палта За Коса Отплеткување И Пролевање Отстранувач

DEN 271.84

Износ
Залиха

Четката за хмељ се расипува, го отстранува себумот и првутот и го остава палтото сјајно и здраво. Тоа е исто така совршена четка за капење и може да се користи влажна или сува. Четка за ХМЕЉ за сите домашни миленици бидејќи е безбедна, ја стимулира циркулацијата на вашето домашно милениче, ги стимулира мускулите и зглобовите и е единствената четка препорачана за домашни миленици со алергии на кожата. Масирајте го вашето домашно милениче за да се опуштите што е можно повеќе, оставајќи го палтото на вашето домашно милениче да изгледа сјајно и мазно, нема да ја оштети кожата на вашето домашно милениче. Двострана четка за миленичиња две во една четка за коса за кучиња. Едната страна од силиконската глава се користи за отстранување и масажа на влакна. Страната на четката може да ги отстрани лабавите влакна и остатоци на површината. Таа е погодна за мачки или кучиња од сите видови и големини. Достапниот чешел за миленичиња може да ви помогне да ги заштедите трошоците за вашето домашно милениче и да го намалите времето што го поминувате за чистење на вашето домашно милениче. Силиконската игла на силиконскиот чешел за игла е мека, удобна и не е лесна за кршење и нема да и наштети на кожата на миленичето. Исто така, може да игра улога на масажа и да ја промовира циркулацијата на крвта на миленичето. Четката за кучиња со дизајн на боја на трупци е цврста, здрава и удобна. Рачката на четката за миленичиња е во согласност со ergономскиот дизајн и е удобна за држење и нема да биде макотрпна за употреба долго време. Меките влакна се со умерена цврстина, многу помеки од најлонските материјали! Оваа четка за кучиња со влакна е добар избор за чувствителни области на кожата како што се стомакот, лицето и сите раси со кратка коса. Некои кучиња можат да го користат за миење заби. Совршениот дизајн на пакувањето може да се користи како подарок помеѓу пријателите кои сакаат да чуваат миленичиња. Одличен подарок оваа четка за миленичиња е дефинитивно добар подарок за почетници и ентузијасти за миленичиња.

Карактеристики

Производи во категоријата