.

.

Карлајл Прехранбени Производи 492304 Перфорирана Кратка Рачка Дел Контрола Лажица, 1 мл, Жолта

Карлајл Прехранбени Производи 492304 Перфорирана Кратка Рачка Дел Контрола Лажица, 1 мл, Жолта

DEN 2.00

Износ
Залиха

Секоја боја е различно мерење (се продава одделно). Корисна рачка вклучува зафат на палецот и засек на тавата за постојана контрола. Рамно дно дизајнирано да шири сосови или додатоци и да остане ставено. Се препорачува за температури до 212°f; издржува сува топлина до 270°f. NSF Наведени и машина за миење садови безбедно. Сите лажици за мерење мизери (се продаваат одделно) доаѓаат во специфична лесно препознатлива боја за да одговараат на одредено мерење. Лажицата има корисна рачка која вклучува држач за палецот и засек за тава за постојана контрола. Користете го рамното дно на лажицата за да намачкате сосови или додатоци и да останете ставени кога ќе ја спуштите. Лажицата се препорачува за температури до 212°f. издржува сува топлина до 270°f. тоа е бпа слободен, НСФ наведени и машина за миење садови безбедно. Со Мерка Скржавци, може да се шири, лажичка и служат совршен делови од храна со леснотија и прецизност. Изберете цврсто дно од чаша за подебела храна или перфорирано дно за јадење сочен зеленчук и други гарнитури. Различните должини на рачката се користат во различни корпи за отпадоци и саксии—совршени за зафатена угостителска средина или ресторан!.

Карактеристики

Производи во категоријата