.

.

Dlltec Qinlu-CNC рутер битови 4mm/6mm Shank 2 флејта со директен крај на мелницата CNC рутер бит, гравирање на малку секач за мелење на слот, 1 парчиња, јачина и долга употреба на жив

Dlltec Qinlu-CNC рутер битови 4mm/6mm Shank 2 флејта со директен крај на мелницата CNC рутер бит, гравирање на малку секач за

DEN 1555.20

Износ
Залиха

Јачина и најголема отпорност за употреба на долг живот. Специфично дизајн за ЦПУ и други автоматски преносни рутери поставени на табела. Ги намалува сите материјали за состав, иверица, меки дрвја, акрилик, МДФ, ПВЦ, 3Д гравура и комори, итн. Материјал : карбид. Флејта : 2. Шанк : 4мм 6мм. Јачина и најголема отпорност за употреба на долг живот. Специфично дизајн за ЦПУ и други автоматски преносни рутери поставени на табела. Ги намалува сите материјали за состав, иверица, меки дрвја, акрилик, МДФ, ПВЦ, 3Д гравура и комори, итн. Материјал : карбид. Флејта : 2. Шанк : 4мм 6мм. Функција : 1. Наменето за CNC гравирање MDF материјал, исто така може да врежа табла за густина на иверица, ПВЦ, акрилик и смола итн .2. Може да се намали, гравира, течно да ги отстрани чиповите и да создаде мазна површина за сечење.3. Имаат висока работна ефикасност за груба машинска обработка не-ферозен метал.4. Висока сила и цврстина.5. Отпорност на абење и отпорност на корозија.6. Издржлив во употреба.7. Може да се користи на машина за гравирање на дрво, CNC, CNC рутери и многу други машини за гравирање. Спецификација : Тип : Прави флејта крајна мелматеријал : Carbideflute : 2 Shank : 4mm 6mmnote : Ве молиме, дозволете грешки од 1-3мм, поради рачно мерење. Фотографиите може да бидат прикажани малку поразлично на мониторот на вашиот компјутер, бидејќи набудувачите не се калибрираат исто. Пакуван, вклучувајќи : 1 п.п.

Карактеристики

Type:
Straight Flute End Mill
Material:
Carbide
Flute:
2
Shank:
4mm 6mm
Note:
Please allow 1-3mm errors due to manual measurement.:
Item color displayed in photos may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same.:
Package Including:
1pc straight flute end mill:
​ :

Производи во категоријата