.

.

Дигитален Длабочина Височина, Самостојна Длабочина Со

Дигитален Длабочина Височина, Самостојна Длабочина Со

DEN 1283.20

Износ
Залиха

Широко се користи во мерењето на апаратот за обработка на дрво за љубителите на обработка на дрво. Овој мерач на длабочина на висина е способен за мерење на висината и длабочината. Дигиталниот дисплеј чита во децимални инчи или милиметри,јасен и лесен за читање. Конверзија на мерната единица, ресетирање на која било позиција, задржување податоци. Самостоечкиот мерач има стапала за да овозможи поставување длабочина на секачот на масите на рутерот. Широко се користи во мерењето на апаратот за обработка на дрво за љубителите на обработка на дрво. Овој мерач на длабочина на висина е способен за мерење на висината и длабочината. Дигиталниот дисплеј чита во децимални инчи или милиметри,јасен и лесен за читање. Конверзија на мерната единица, ресетирање на која било позиција, задржување податоци. Самостоечкиот мерач има стапала за да овозможи поставување длабочина на секачот на масите на рутерот. Опис : - Овој мерач на длабочина на висина е способен за мерење на висината и длабочината. - Дигиталниот дисплеј чита во децимални инчи или милиметри,јасен и лесен за читање. - Конверзија на мерната единица, ресетирање на која било позиција, задржување податоци. - Самостоечкиот мерач има стапала за да овозможи поставување длабочина на секачот на масите на рутерот. - Широко се користи во мерењето на апаратот за обработка на дрво за љубителите на обработка на дрво.Спецификација : - Опсег На Мерење : 0 - 80мм-вредност На Отчитување : 0,01 мм/0,0005 инчи-Грешка : + 0,2 мм-Материјал : пластика-Големина : прибл. 185х135х35мм/ 7, 3х5, 3х1, 4инчпакетот Вклучува : 1 Мерач На Висина На Парче : бидејќи големината погоре се мери рачно, големината на вистинската ставка што ја добивте може да биде малку поинаква од големината погоре.Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја може да биде малку поинаква од бојата на сликата.

Карактеристики

- Measurement Range:
0-80mm
- Reading value:
0.01mm/0.0005inch
- Error:
±0.2mm
- Material:
plastic
- Size:
approx. 185x135x35mm/ 7.3x5.3x1.4inch
Package Includes:
1 Piece Height Gauge:
:
Since the size above is measured by hand, the size of the actual item you received could be slightly different from the size above.:
Due to the different monitor and light effect, the actual color may be slightly different from the picture color.:

Производи во категоријата