.

.

СМЕЛА Еластична Низа За Маски - Бел Мек Еластичен Кабел Од 1/8 Инчи За Правење Маски За Лице - Масовно Истегнување На Јамка За Уши од 3мм Изработена Од Полиестер И Поли?

СМЕЛА Еластична Низа За Маски - Бел Мек Еластичен Кабел Од 1/8 Инчи За Правење Маски За Лице - Масовно Истегнување На Јамка

DEN 207.84

Износ
Залиха

НАПРАВЕТЕ ДОМАШНИ МАСКИ опремени со меки, удобни јамки за уши кога користите тркалезен еластичен кабел СО СМЕЛ. Високата еластичност и сигурното одвраќање дури и по многу намени ја прават оваа најдобра маска еластична лента за вашите најважни работи за шиење. 1000-ДВОР МАСОВНО СНАБДУВАЊЕ со 1/8 инчен еластичен за маски за шиење ви овозможува да ги облекувате семејството и пријателите со стилски домашни маски за лице. Нашата бела еластика за маски може да биде прилагодена за да одговара на низа занаетчиски и проекти за шиење. МЕКА, вреќа еластична за маски се одликува со 30% полипропиленско јадро и 70% полиестерски капак. Користете СМЕЛ Еластичен Кабел за маски што вие и вашите најблиски можете удобно да ги носите подолго време без да ги триете нежните уши. ИЗДРЖЛИВАТА жица за маска за лице што може да се ПЕРЕ во МАШИНА 3мм е идеална за вашите самостојни маски за лице за повеќекратна употреба. ХРАБРАТА маска за лице еластична ќе издржи повторени перења и сепак ќе покаже исклучителна еластичност и перформанси на одвраќање. МНОГУ РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА го прават нашиот еластичен кабел за тркалезна маска од 1/8 инчи задолжителен додаток на вашите додатоци за шиење. Може да се користи за создавање еластични нараквици со монистра или за шиење манжетни и појаси во ракави и панталони за облека. Истегнете Ги Вештините За Правење Маски Воодушевете ги пријателите и семејството со уникатни маски за лице кои се лесни за ушите кога правите жици за маски од СМЕЛ Еластичен Рефус Кабел. Тркалезна и тврдо носена, нашата 70% полиестер и 30% полипропиленска мека еластика за маски го задржува своето импресивно одвраќање и покрај повторното носење и перење. Оваа тенка еластична низа од 3 мм може да се зашие на рачно изработени маски за да обезбеди прилагодено вклопување за деца, тинејџери и возрасни мажи и жени. Висококвалитетен, Лесен За Сечење овој 3мм еластичен кабел може да се пофали со тубуларен дизајн кој лесно се компресира за прицврстување на ткаенини. Еластичното јадро е заробено во полиестерска обвивка со плетенка која го штити јадрото од гребнатини и ги перничи ушите за време на абењето. За оние со подолга коса, полиестерската обвивка помага и во намалување на инцидентите на заглавување и влечење на косата за време на абењето на маската. Бидејќи полиестерот е бел, СМЕЛИОТ Еластичен Кабел за Маска ги надополнува цврстите и печатени ткаенини. Исечете го со вообичаени ножици за домаќинство до должината што ви е потребна за вашиот проект. Разноврсна Еластична Врвка за Маска од 1/8 Инчи покрај вашите маски ЗА лице САМИ, можете да користите СМЕЛА Масовна Еластична Низа за да создадете нараквици и ѓердани и за еластични собири на манжетни, скринши за коса и многу повеќе. Мека, нежна за кожата и целосно машина за перење, овој еластичен кабел за маски за лице и други занаети е долготраен и може да се пофали со импресивна растегливост колку што е двојно поголема од опуштената должина. Со својата повеќеслојна корисност, тоа е суштинска компонента на вашите поими и материјали за шиење. За да направите маски што се модни напред и удобни, додадете СМЕЛА Еластична Еластика од 3 мм За маски за лице во вашите материјали за шиење денес.

Карактеристики

Производи во категоријата