.

.

Аква Аквариум Електричен Филтер За Сунѓер,3w/5W Тишина Потопен Филтер За Пена, Сунѓери Био Керамички Медиумски Топчиња Двоен Филтер За Резервоар За Слатководни Риби

Аква Аквариум Електричен Филтер За Сунѓер,3w/5W Тишина Потопен Филтер За Пена, Сунѓери Био Керамички Медиумски Топчиња Двоен

DEN 3.00

Износ
Залиха

Нормална висина на излезот на вода : 9.4". Продолжете ја висината на штекерот : 13,9". Нормална висина на излезот на вода : 11.6". Продолжете ја висината на штекерот : 16,9". Извадете го резервниот сунѓер пред употреба. Пред да го ставите во резервоарот за риби, ве молиме измијте го сунѓерот со водата во резервоарот за риби или чиста вода. Ве молиме нежно притиснете за да ја исчистите. Се препорачува да се исчисти сунѓер еднаш 2-4 недели. Исплакнете и стискајте постојано најмалку 5 до 10 пати додека не видите повеќе валкана вода што излегува од сунѓерот. €Надградба На Електричен Филтер За Напојување Filter со моќен мотор, нема потреба од воздушна пумпа, Работи поефикасно и заштеда на енергија.Внатрешната Потопна е многу тивка, Бучавата е помала од 30db, Избрани висококвалитетни мотори, подолг век на траење. ●Двоен Филтер : Физичка Филтрација+Биохемиска Филтрација}висококвалитетниот биохемиски памук усвојува дизајн на ребра за да ја зголеми површината и да се филтрира автоматски апсорбира измет, остатоци и остатоци во вода.Био-Керамичките Медиумски Топчиња го подобруваат ефектот на филтрирање, можат брзо да го прочистат квалитетот на водата.Керамичките топчиња може да се заменат и со други материјали за филтрирање. ●Излезот на вода Може да се Прилагоди 360°И Да Се Протега.Излезот на вода што може да се повлече може да се прилагоди на резервоари за риби со различни длабочини, а излезот на вода може да се потопи во водата или надвор од водата.Филтрацијата не само што може да го прочисти квалитетот на водата и да ја зголеми циркулацијата на водата, туку и да ја зголеми содржината на кислород во водата. ● 4 сунѓер 1 вреќа Со Био Керамички Медиумски Топчиња 2 Вшмукување Чаша Доаѓа со 2 резервни сунѓери, ставете ги во полето за филтрирање, ве молиме извадете ги резервните сунѓери пред употреба.Кутијата за филтрирање може да биде исполнета со био-керамички медиумски топки, или ништо, или друг филтер media.It може да се цица цврсто околу резервоарот за риби или дното без песок. ●Погоден За солена вода Или Слатководни Топчиња За био керамички медиуми Со слој заштитен прав, тоа беше нормално.Пред употреба, исчистете го сунѓерот и топката со водата во резервоарот за риби пред да ја ставите во резервоарот за риби.1 година гаранција, доколку имате какви било прашања, ве молиме контактирајте. АККА е професионална продавница специјализирана за аквариумски материјали и додатоци,сите производи од оваа продавница вистинското снимање на стоки. Аква - - - - - аквариумски додатоци, Квалитет а+. Големина С : . Големина М : . Флексибилната висина може да се прилагоди на резервоарите за риби со различни височини.

Карактеристики

Производи во категоријата