.

.

ВОЗДУШНО Перниче Бб Крем Навлажнувачки Коректор Долготрајна Подлога Хидратантна Природна Осветлувачка Шминка За Лице Што Дише

ВОЗДУШНО Перниче Бб Крем Навлажнувачки Коректор Долготрајна Подлога Хидратантна Природна Осветлувачка Шминка За Лице Што Дише

DEN 159.84

Износ
Залиха

●Природен Коректор За Покривање ● Веднаш Крие Флеки, Темни Дамки и Покрива Нерамномерен Тон На Кожата, Конечно Дава Прекрасна Природна Завршница Без Пори, Беспрекорна И Фото-Фокус. ①ПОЛУ МАТ ФИНИШОТ е Фондацијата Добро Се Прилепува На Кожата за Полу Мат Финиш Со Само Еден Слој, Себумот и Маслото се Контролираат во текот на Денот. `+СИЛНО ФИКСИРАЊЕ пот и Себум Може да Предизвикаат Затемнување и Одвојување на Вашата Шминка во текот на Денот. Нашата Перница За Фиксирање На Прикривање Трае Долго Време Дури И Со Вашата Маска. ●Одлично хидрирање● Природното Хидрирање Обезбедува Одлична Дифузна Моќ и Не Иритира. Навлажнувачките Својства на Новата Формула Ја Одржуваат Кожата Свежа и Удобна во текот на Денот. Влагата Обезбедува Совршен Капак Без Размачкување. За СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА Пронајдете Ја Вашата Сенка! 1 Розова Бела За Ладен Подтон, Број 2 Природна И Број 3 Пченица За Топол Подтон. БОИ : 1# Розова Бела (Погодна За Светол Тон На Кожата)2# Природна (Погодна За Природен Тон На Кожата)3# Боја На Пченица (Погодна За Жолтеникав и Затемнет Тон на Кожата) бр>КАКО ДА СЕ КОРИСТИ : 1.По Отворањето На Капакот, Откинете Ја Налепницата За Запечатување, Видлив Бионски Еластичен Филм2.Користете Ја Соодветната Издувам, Нежно Притиснете Ја Соодветната Количина На Материјал,Мала Количина Рамномерно Притиснато На Лицето3.Редоследот На Шминка, Од Врвот До Дното, Рамномерно Од Внатре Кон Надвор, За Да Создаде Беспрекорна Водена Skin4.In Области Каде Што Е Потребен Локален Спутум, Модификацијата Може Да Се Притисне Повеќе Пати Информации за Безбедност : 1. Само За Надворешна Употреба2. Не користете Ја На Оштетена Кожа Или Скршена Кожа3. Кога Го Користите Овој Производ, Држете Се Подалеку Од Очите. Исплакнете Со Вода За Отстранување 4. Престанете Со Употреба И Прашајте Лекар Дали Се Појави Осип5. Чувајте Подалеку Од Дофат На Деца. Ако Се Проголта, Веднаш Побарајте Медицинска Помош или Контактирајте Со Центар за Контрола На Отрови.

Карактеристики

Производи во категоријата