.

.

Штучи Оптички ВЛАКНА HDMI 2.1 Кабел 60ft, 48gbps Ултра Голема Брзина HDMI Кабли, CL3 Отценети, 10K 8K 60Hz 4K 120HZ, Динамичен HDR erc HDCP 2.2&засилувач; 2.3 Компатибилен За Apple TV 4k/Roku Ултра/Xbox Сер?

Штучи Оптички ВЛАКНА HDMI 2.1 Кабел 60ft, 48gbps Ултра Голема Брзина HDMI Кабли, CL3 Отценети, 10K 8K 60Hz 4K 120HZ, Динамичен

DEN 1.33

Износ
Залиха

[Внимание ] : каблите се насочени бидејќи се оптички HDMI кабли. Приклучоците на секој крај се означени. извор/ДИСПЛЕЈ ве молиме имајте предвид дека изворот е изворот на сигналот (лаптоп ,КОМПЈУТЕР, PS4/PS5, Xbox И Blu-ray Плеер, итн.) и екранот е крајот на екранот (Монитор, ТВ, Проектор, итн.). Затоа, проверете дали правилно го приклучувате секој крај (ако не, тогаш нема да добиете слика од уредот). [8k Оптички ВЛАКНА HDMI кабел ] : Опремен со најнапредна технологија за оптички влакна, тоа е идната насока на жицата со постигнување поголем пропусен опсег и поголема брзина, помалку слабеење на сигналот, подобар имунитет на пречки, подолг век на траење и поголем капацитет за носење од традиционалните бакарни јадра, додека се потенки и полесни. Номиналниот CL3 е во согласност со барањата за заштита од пожари и осигурување, што го прави безбеден за употреба во ѕидовите на зградите од станбена класа. [ УЛТРА Голема Брзина HDMI 2.1 Кабел ] : STOUCHI FIBER OPTIC HDMI 2.1 a е најновото ажурирање на спецификацијата HDMI и поддржува низа повисоки резолуции на видео и стапки на освежување, вклучувајќи 8 K60 4 K120 2 K144 за извонредно гледање и непречено брзо дејство детали и резолуции ДО 10k. поддржани се и динамички ФОРМАТИ НА HDR, а способноста за пропусен опсег е зголемен до 48 Gbps. [ Подобрено Искуство Со Игри] : Во Споредба СО 4k HDMI Кабелот, 8k HDMI Кабелот додава подобрен канал за враќање на звукот( e ARC), обезбедува звук со висока дефиниција и највисок квалитет на звукот. Овие HDMI 8 K Кабли поддржуваат Променлива Стапка На Освежување( VRR), Автоматски Режим На Ниска Латентност(ALLM), Брз Транспорт на Рамки (QFT) и Брзо Префрлување На Медиуми (QMS), кои обезбедуваат графика со квалитет на кино, непречена игра, интерактивна виртуелна реалност во реално време за супериорно искуство во игри. [ Универзална Компатибилност ] : 8 K HDMI Кабли компатибилни со последната верзија 2.1 а, компатибилни наназад со верзијата 2.1/ 2.0/ 1.4/ 1.2/ 1.1. Поддршка за поврзување На Play Station 5 (PS5), PS4, Xbox Series X, APPLE TV 4 K, Macbook Pro 14/16(Apple M1 Pro/Max), Mac Mini, Mac Studio, NVIDIA SHIELD TV, Nvidia RTX 3080/3090, Fire TV, Roku Ultra, Blu-Ray Плеери и други HDMI-овозможени уреди На HDTVs, дисплеи, проектори, А/v Приемник.

Карактеристики

Производи во категоријата