.

.

Speedwox Long Reach Plat Nose Sliers 6 инчи Прецизност патка Бил фини клешти за тешко да се достигнат тесните простори, мазните вилици со голема моќност ги намалуваат напорите што н

Speedwox Long Reach Plat Nose Sliers 6 инчи Прецизност патка Бил фини клешти за тешко да се достигнат тесните простори, мазните

DEN 145.44

Износ
Залиха

【Употреба】 Дизајн со долг дострел во комбинација со компактната големина ги прави клешти за патки идеални за употреба во ограничени области. Рамните мазни вилици можат да се користат за фаќање и свиткување. Поставена алатка што мора да ја има за автомобилска работа, механика работа, правење накит, уметност и занает и други хоби-работа. 【Дизајн】 Дизајн на голема моќност за максимална јачина на зафаќање. Завршината на зглобот на зглобот на топлина за мазно и конзистентно работење. Био-бои TPR се справува со зафатни за стискање и удобност. Акцијата со двојни лисја го намалува замор на раката и зглобот за лесна операција со една рака. 【Димензија】 (160 x 52 x 14,5) mm / (l x w x h). (Некои масло на површината за да ги задржат клешти без 'рѓа, тоа нема да влијае на перформансите само избришете го со партал или стара крпа.). 【Материјал】 Капка фалсификуван висок јаглероден челик и топлина третирана за јачина и издржливост, дополнително позлата со никел-железо ја подобрува отпорноста на корозијата на површината и ефикасно го продолжува услужниот век на клетката. Ant Анти-масло од масло】 Антирусното масло може да се појави на клешти, може да ги заштити клешти од 'рѓосање. Не се валкани или користени производи, можете да го исчистите со крпа и тоа нема да влијае на функцијата. Над 60 години искуство во производство на ОЕМ, Speed Wox може да обезбеди стабилни производи со висок квалитет. Ние се посветуваме да направиме Speed Wox како добро познат бренд за рачни алатки, да му обезбедиме на клиентот поквалитетни и практични рачни алатки за долг рок. Во Speedwox, ние секогаш инсистираме на „ориентиран кон клиентите“ сприт, давањето на клиентот добар шопинг и користењето искуство е наша цел. Материјал : Висок јаглероден челик. Рачка : Би-боја TPR. Површински третман : Позрачје од никел-железо. Цврстина на телото : 42-50 HRC. (160 x 52 x 14,5) mm / (l x w x h). Долги калени вилици за работа во тешко до достигнување на области. Карактеристичен дизајн на зафат на дво-боја за подобрен изглед и рачка против лизгање за најдобра удобност на рацете. Двоен лист пролет натоварена за лесно зафаќање и намален замор на рацете. Некои масло на површината за да ги задржат клешти без 'рѓа, тоа нема да влијае на перформансите само да ги избрише со партал или стара крпа. Чувајте не од дофатот на децата. Ве молиме, проверете пред секоја употреба. Не користете ако е оштетено. Спецификација. Големина.

Карактеристики

Производи во категоријата