.

.

304 Нерѓосувачки Челик Вентил, Висок Притисок Игла Вентил Погоден За Пренос На Вода Гас Нафта Гориво

304 Нерѓосувачки Челик Вентил, Висок Притисок Игла Вентил Погоден За Пренос На Вода Гас Нафта Гориво

DEN 1.67

Износ
Залиха

Прилагодете се На Различни Средини : вентилот за игла под висок притисок е изработен од нерѓосувачки челик, издржлив, не е лесен за ' рѓа и може да се користи во сурови средини. Изработка : заедничката површина на овој контролен вентил за текови од нерѓосувачки челик е ситно полирана со специјална изработка, а раката се чувствува мазна и нежна. Силна врска, отпорност на висок притисок, добра херметичка, повторлива инсталација. Добра Херметичност : овој вентил за игла од нерѓосувачки челик има добра херметичка цврстина и не е лесен за истекување. Тоа е совршена замена за стари или оштетени производи. Уникатен Дизајн : Се Користи за прилагодување на тековите на метри или други индустриски апликации. Тие се доволно силни за да се прилагодат на пазарот на нафта и гас и се погодни за повеќето индустриски апликации. Широк Спектар На Употреба : оваа права топка со внатрешна нишка може да се користи за прилагодување на тековите. Многу погоден за транспорт на вода, гас, нафта, гориво и други медиуми. Прилагодете се На Различни Средини : вентилот за игла под висок притисок е изработен од нерѓосувачки челик, издржлив, не е лесен за ' рѓа и може да се користи во сурови средини. Изработка : заедничката површина на овој контролен вентил за текови од нерѓосувачки челик е ситно полирана со специјална изработка, а раката се чувствува мазна и нежна. Силна врска, отпорност на висок притисок, добра херметичка, повторлива инсталација. Добра Херметичност : овој вентил за игла од нерѓосувачки челик има добра херметичка цврстина и не е лесен за истекување. Тоа е совршена замена за стари или оштетени производи. Уникатен Дизајн : Се Користи за прилагодување на тековите на метри или други индустриски апликации. Тие се доволно силни за да се прилагодат на пазарот на нафта и гас и се погодни за повеќето индустриски апликации. Широк Спектар На Употреба : оваа права топка со внатрешна нишка може да се користи за прилагодување на тековите. Многу погоден за транспорт на вода, гас, нафта, гориво и други медиуми. Нашиот иглен вентил под висок притисок е изработен од издржлив материјал од нерѓосувачки челик 304, внатрешноста на вентилот за игла е чиста и светла, а владетелот е точно контролиран. Површината на зглобот е ситно полирана со посебен процес, а раката се чувствува мазна и нежна. Спецификација : Тип На Ставка : 304 Нерѓосувачки Челик Вентил Материјал : 304 Нерѓосувачки челик Цел : да се прилагоди на протокот или притисокот на Течни и Гасоводи Пакет Листа : 1 х 304 Нерѓосувачки Челик Вентил.

Карактеристики

Item Type:
304 Stainless Steel Valve
Material:
304 stainless steel
Purpose:
To adjust the flow or pressure of liquid and gas pipelines
Package List:
1 x 304 Stainless Steel Valve:

Производи во категоријата