.

.

Дизајнери -фабрика металик злато или сребрена цевка за цевки - Убав квалитет - Кабел за обложување на цевки - кабел за цевки на Лурекс за перници, перници или облека

Дизајнери -фабрика металик злато или сребрена цевка за цевки - Убав квалитет - Кабел за обложување на цевки - кабел за цевки

DEN 190.40

Износ
Залиха

Starвезда производ од дизајнери-фабрика, цевководот на Лурекс е без сомнение додаток што ќе ги разубави вашите креации!. Може да се комбинира со широк спектар на материјали и бои, тој е навистина разноврсен, можете да го шиете помеѓу две ткаенини или на работ на перница на пример. Многу е пријатно за допир. Совршено дури и кога ќе започнете да шиете, цевководот Lurex е лесно да се шие. Ви овозможува да направите убава декоративна завршница на облеката и додатоците, но и да дадете совршено заокружување кога вашите ткаенини се рекалцитантни. Оваа цевка на Лурекс може да се пегла и пареа, едноставно да го заштити со памучна крпа што ќе ја поставите помеѓу железото и вашето создание! Потоа можете да го измиете во машината за перење на 30 ° без никаква грижа!. Дизајнери-фабрика нуди влошки од 5,46 јарди или 10,93 јарди. Постои во злато или сребро и одговара на нашата пристрасност на Лурекс. Вкупната ширина на плетенката е 0,39 "(1 см) и кабелот мери 0,1 инчи (2,5 мм) во дијаметар. Може да се пегла и пареа и може да се мие на 30 °. Метална злато или сребрена цевка - изберете ја вашата боја и изберете ја вашата боја и должината на вашата плетенка. Ширината на вкупната лента е 0,39 "(1 см) и дебелината на цевководот : 2,5 мм или 0,1 инчи. Се продава на многу 5,46 јарди (5 метри) или 10,93 јарди (10 метри). Да шиете како што сакате, помеѓу 2 ткаенини, да ги зафаќате вашите креации, мода, декорација. Француска компанија лоцирана во областа Париз, можете да ме контактирате со порака на француски, англиски, германски .. Јас сум тука да ви одговорам!. Прашање, загриженост, треба совет за шиење или едноставно мислење, јас сум моден дизајнер повеќе од 15 години и јас сум на располагање да ви помогнам во секое време!. Метални златни или сребрени цевки - изберете ја вашата боја и должината на плетенката. Ширината на вкупната лента е 0,39 “(1 см) и дебелината на цевководите : 2,5 мм или 0,1 инчи. Се продава на многу 5,46 јарди (5 метри) или 10,93 јарди (10 метри). Да се ​​шие како што сакате , помеѓу 2 ткаенини, за да ги вклучите вашите креации, мода, декорација. Француска компанија лоцирана во областа Париз, можете да ме контактирате со порака на француски, англиски, германски .. Јас сум тука да ви одговорам!. Прашање, а Загриженост, треба совет за шиење или едноставно мислење, јас сум моден дизајнер повеќе од 15 години и јас сум на располагање да ви помогнам во секое време!.

Карактеристики

Производи во категоријата