.

.

Безбедност 1-Ви Џив 2-во-1 Кабриолет Автомобилско Седиште, 5-40 фунти Свртени Наназад и 22-65 фунти Свртени Напред, Црна Лисица

Безбедност 1-Ви Џив 2-во-1 Кабриолет Автомобилско Седиште, 5-40 фунти Свртени Наназад и 22-65 фунти Свртени Напред, Црна Лисица

DEN 239.20

Износ
Залиха

Екстра удобно возење кое трае со години : 5-40 килограми свртени наназад и 22-65 килограми нанапред. Заштита од страничен Удар. Се вклопува 3 на задното седиште на повеќето возила. 2 отстранливи држачи за чаши за машина за миење садови. Ремен со 5 Точки со лесно прилагодување однапред. Родителството е исполнето со толку многу важни одлуки може да ви ја врти главата. Со живото кабриолет автомобилско седиште, имате една одлука помалку да донесете затоа што добивате две седишта во едно. Го одржува вашето дете безбедно, од 5-65 килограми. Вашето бебе може да вози удобно задно свртено до 40 килограми. Кога ќе дојде време, вашето "големо дете" Може да вози напред свртено до 65 килограми.Седиштето за автомобил jive 2-во-1 е совршено и за вашето растечко семејство. Можете да соберете тројца (неверојатно добро воспитани млади) на задното седиште на повеќето автомобили. Седиштето за кабриолет за автомобили, исто така, ги олеснува вашите безбедносни грижи со вградената заштита од страничен удар и ременот со 5 точки. Темпераментот има 5 височини и 3 локации на тока за совршено да одговара на вашето растечко дете.Тоа е удобно за деца и погодно за родителите, исто така. Отстранливите перници за вметнување обезбедуваат дополнителна поддршка за главата и телото. Како што расте вашето малечко, перниците лесно се отстрануваат, а на вашето големо дете ќе му се допадне дополнителното удобно возење што го обезбедува кадифената подлога.Кој има време постојано да чисти неред? Секако не ти. Ткаенината е и безбедна за перење во машина и за сушење, што го прави ова седиште супер лесно да се исчисти кога ќе се случат неред.Стрес за патување со деца? Седиштето за кабриолет за автомобили е сертифицирано за употреба во авион. Неговиот компактен дизајн, исто така, го олеснува управувањето преку безбедносни проверки на аеродромот.

Карактеристики

Производи во категоријата