.

.

Albeads 3D Santa Claus Mold, калапи за епоксидна смола силиконски за правење свеќи, сапун, DIY занаетчиски правење Божиќни украси за леење алатки

Albeads 3D Santa Claus Mold, калапи за епоксидна смола силиконски за правење свеќи, сапун, DIY занаетчиски правење Божиќни украси

DEN 127.84

Износ
Залиха

Нашите калапи за свеќи од Дедо Мраз се изработени од висококвалитетен силиконски материјал со одлична еластичност, супериорна висока јачина на солза, многу флексибилност и издржливост, не лесна деформирана, сигурна и еднократна, лесна за чистење со топла вода со сапуница. Силиконските калапи за смола се компатибилни со многу материјали за кастинг, за епоксидна смола, кастинг смола, УВ смола, особено добра за правење свеќи, сапуни, украси за епоксидна смола. Загрејте ја свеќата за да се стопи, а потоа користете игла за да направите дупка на дното и да го поправите фитилот во центарот, можете да додадете какви било украсни предмети, а потоа истурете го стопениот восок во калапот за да почекате за обликување. Конечно, ќе добиете совршен занает на Дедо Мраз. Внатрешноста на секоја калапи за силиконска смола е мазна и сјајна, што го олеснува де-калапот откако ќе се излечи целосно и ја намалува потребата за намалување и полски, лесен за употреба и чистење. Комплетот вклучува 1 парчиња 5,5 ”x 3” 3Д мола од Дедо Мраз со 10 парчиња свеќа и 1 парчиња фиксирач на свеќи за свеќи. Услуга по продажба - Ако нашите калапи за епоксидна смола имаат какви било проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време. Нашите калапи за свеќи од Дедо Мраз се изработени од висококвалитетен силиконски материјал со одлична еластичност, супериорна висока јачина на солза, многу флексибилност и издржливост, не лесна деформирана, сигурна и еднократна, лесна за чистење со топла вода со сапуница. Силиконските калапи за смола се компатибилни со многу материјали за кастинг, за епоксидна смола, кастинг смола, УВ смола, особено добра за правење свеќи, сапуни, украси за епоксидна смола. Загрејте ја свеќата за да се стопи, а потоа користете игла за да направите дупка на дното и да го поправите фитилот во центарот, можете да додадете какви било украсни предмети, а потоа истурете го стопениот восок во калапот за да почекате за обликување. Конечно, ќе добиете совршен занает на Дедо Мраз. Внатрешноста на секоја калапи за силиконска смола е мазна и сјајна, што го олеснува де-калапот откако ќе се излечи целосно и ја намалува потребата за намалување и полски, лесен за употреба и чистење. Комплетот вклучува 1 парчиња 5,5 ”x 3” 3Д мола од Дедо Мраз со 10 парчиња свеќа и 1 парчиња фиксирач на свеќи за свеќи. Услуга по продажба - Ако нашите калапи за епоксидна смола имаат какви било проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време. Спецификација : Тип : Епоксиден материјал за мувла : Силиконска боја : Бела транспарентна големина : Апликација. 5,5 x 3 Во количина : 1 сет пакет вклучува : 1 x 3d Дедо Мраз мувла 10 x Свеќа wick1 x Candle wick Fixer Карактеристики : Боја на вашиот живот : Можете лесно да ги користите нашите калапи за силиконски смола за да создадете природна и исклучителна агатна лента за смола, за да може Создавање значаен подарок за пријатели или семејство, правејќи го животот по шарен. Белешка : Ве молиме, оставете грешка во мала големина поради рачно мерење.

Карактеристики

Производи во категоријата