.

.

Камера од 5 милиони пиксели, HBV -1509b - 160 камера со висока дефиниција, висока дефиниција од 4 генерации за малина пи дома

Камера од 5 милиони пиксели, HBV -1509b - 160 камера со висока дефиниција, висока дефиниција од 4 генерации за малина пи дома

DEN 0.33

Износ
Залиха

Фотосензитивен чип со висока дефиниција, силна стабилност, појасна слика, сигурен квалитет. Прирачник за поддршка фокусирање, можете да се прилагодите според растојанието на предметот. Камера со широк агол од 160 степени, пошироко поле на гледање, прекрасно користејќи искуство. 5 милиони пиксели со висока дефиниција, носејќи чиста и исклучителна слика, квалитетно искуство, појасно на сликата. Опремена со инфрацрвена дополнителна светлина, сликата за ноќно гледање е појасна. Фотосензитивен чип со висока дефиниција, силна стабилност, појасна слика, сигурен квалитет. Прирачник за поддршка фокусирање, можете да се прилагодите според растојанието на предметот. Камера со широк агол од 160 степени, пошироко поле на гледање, прекрасно користејќи искуство. 5 милиони пиксели со висока дефиниција, носејќи чиста и исклучителна слика, квалитетно искуство, појасно на сликата. Опремена со инфрацрвена дополнителна светлина, сликата за ноќно гледање е појасна. Функција : 1. 5 милиони пиксели со висока дефиниција, носејќи чиста и исклучителна слика, квалитетно искуство, појасно слика.2. Фотосензитивен чип со висока дефиниција, силна стабилност, појасна слика, сигурен квалитет.3. 160 степени со широк агол на камера, пошироко поле на гледање, прекрасно користење на искуство.4. Опремена со инфрацрвена дополнителна светлина, сликата за ноќно гледање е појасна.5. Прирачник за поддршка Фокусирање, можете да се прилагодите според растојанието на објектот. Спецификација : СОСТОЈБА : 100% бренд Нов Оитм Тип : Camera Model : HBV - 1599 B - 160 со Lightfl : 3,15 mmdiagonal Поле на видување : 160 степени режим на фокусирање : Рачно фокусирање на дополнителна светлина : Со инфрацрвен дополнителен светла за напојување : PCBPower Supply : DC3.3 VCSI Интерфејс : Рамка Стапка : 30 FPSSENSOR PIXEL : 1080psensitive CHIP : OV5647 CMOS Големина : 1/4 инчинзор Тип : Cmoshighes : ‑20 ℃ 70 ℃ Рутини за рутини : За список на пакети за развој на пакети за развој на Raspberry Pi : 1 x камера 2 x светлина 4 x орев 4 x завртка.

Карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Camera
Model:
HBV‑1509B‑160 with light
FL:
3.15 mm
Diagonal Field Of View:
160 Degrees
Focusing Mode:
Manual focusing
Supplementary Light:
With infrared supplementary light
Material:
PCB
Power Supply:
DC3.3 V
CSI Interface:
Frame Rate:
30 FPS
Sensor Pixel:
1080p
Sensitive Chip:
OV5647
CMOS Size:
1/4 inch
Sensor Type:
CMOS
Highest Resolution:
2592 x 1944
Drive:
No drive
System Support:
for Raspberry PI system
Operating Temperature:
‑20℃~70℃ routine
Scope:
for Raspberry PI development board
Package List:
1 x Camera :
2 x Light :
4 x Nut :
4 x Screw :

Производи во категоријата