.

.

FindMall MT2 ER32UM M10 M1RS CONE COLLET HOCK ATUNGENSTION FOOR FOR MACHION CNC за гравура и алатка за мелење

FindMall MT2 ER32UM M10 M1RS CONE COLLET HOCK ATUNGENSTION FOOR FOR MACHION CNC за гравура и алатка за мелење

DEN 1.00

Износ
Залиха

Висок квалитет : Направен од материјал од не'рѓосувачки челик со голема густина, тоа е голема цврстина и голема отпорност на абразија. Добра изведба : Овој држач за MT2 има подобра чистота и постабилна точност и е погоден за сите колекции ER32. Елегантен изглед : Површината е доста мазна што нуди удобно чувство и убав изглед. Апликација : Главно се користи на машини за мелење, машини за мелење, стругови и мали машински алати. Пакет : 1 x MT2 ER32 UM Collet Chuck. Висок квалитет : Направен од материјал од не'рѓосувачки челик со голема густина, тоа е голема цврстина и голема отпорност на абразија. Добра изведба : Овој држач за MT2 има подобра чистота и постабилна точност и е погоден за сите колекции ER32. Елегантен изглед : Површината е доста мазна што нуди удобно чувство и убав изглед. Апликација : Главно се користи на машини за мелење, машини за мелење, стругови и мали машински алати. Пакет : 1 x MT2 ER32 UM Collet Chuck. Спецификација : Колет орев : ER32 Th Read : M10 MT Shank : MT2 Color : Silver и Black MT2 Shank кој ги држи сите колекции ER32 UM, оваа ставка главно се користи за машината за мелење MT за да се подобри цврстината и издржливоста на површината. држени во место со растојанија или грмушки. Оревите можат да се затегнат директно, висока ригидност, силно стегање. таков што овој ексцентрикти нема никаква инфлејцена. Кога ќе се монтира колек, проверете дали е исцрпување со орев на Колетот.

Карактеристики

Collet Nut:
ER32
Thread:
M10
MT Shank:
MT2
Color:
Silver and Black
MT2 Shank Holding all ER32UM collets:
This item is mainly used for MT milling machine to improve the hardness and endurance of the surface.:
The milling Tool is mounted on an arbor, where it is held in place by spacers or bushings.:
The nuts can be tighten directly, high rigidity, strong clamping.:
Feature:
There is an eccentric ring in the Collect Clamping NUT, its function is to hold the collet in place.:
Balanced- The nuts are balanced such that this eccentricty has no infleunce on run out.:
When mounting a collet, make sure its flush with the collet nut.:
Package List:
1 x MT2 ER32UM Collet Chuck:

Производи во категоријата