.

.

ОРИКО USB 3.0 ДО SATA III 2.5 Надворешен Хард Диск Комплет за 2.5 Инчен 7mm-9.5 mm SATA HDD / SSD Алатка Слободен [UASP Поддржани], Црна

ОРИКО USB 3.0 ДО SATA III 2.5 Надворешен Хард Диск Комплет за 2.5 Инчен 7mm-9.5 mm SATA HDD / SSD Алатка Слободен [UASP Поддржани],

DEN 1.00

Износ
Залиха

Преносливо Складирање На Податоци-орико САТА погонско куќиште поддржува најмногу 2,5 инчи 7мм/9,5 мм САТА I/II/III HDD и SSD до 6 TB (Max). Можете лесно да го поврзете стариот диск за пренос на датотеки на КОМПЈУТЕР, лаптоп, рутер, PS4 или КАКО USB надворешен хард диск. Ултра-брз USB 3.0 И UASP - ова 2.5 HDD куќиште има USB3. 0 интерфејс, кој може да достигне стапка на пренос на податоци од 5 Gbps, 20% побрзо од USB 2.0. Ако и вашиот диск и излезниот уред поддржуваат UASP, тоа ќе ја зголеми брзината на пренос за 20% во споредба со обичниот USB3. 0. Лесна за употреба-инсталација без Алатки. Внатрешниот HDD може лесно да се отстрани за околу 3 секунди. Само лизнете го капакот, вметнете го уредот и лизнете го капакот нагоре за употреба. Топла-заменлива. Работниот статус можете да го проверите преку ИНДИКАТОРОТ ЗА ЛЕР. Широка Компатибилност - 2,5 инчен Комплет за поддршка На Виндоус 2000/Виндоус 98/XP/Виста/ 7/8/10, Луникс, Mac OS 9.1/10.8.4 и погоре. Нема потреба да инсталирате диск, приклучок и игра. Идеален за подигнување на стариот hdd/ssd и враќање на важни датотеки на скршен КОМПЈУТЕР. Пријателски Дизајн - ова надворешно куќиште е изработено од висококвалитетна абс пластика, компактна големина (4, 9х3х0, 5ин), лесна за носење. Дизајнот на четкана површина спречува отпечатоци од прсти. Вградената сунѓерска подлога отпорна на удари може добро да го заштити вашиот хард диск и скапоцените податоци.

Карактеристики

Производи во категоријата