.

.

Dy-tech 2-ри HDD SSD SATA Хард Диск Случај Caddy За HP Завист 17-1003xx 17-2280nr 17-3270nr 17-7215tx

Dy-tech 2-ри HDD SSD SATA Хард Диск Случај Caddy За HP Завист 17-1003xx 17-2280nr 17-3270nr 17-7215tx

DEN 1131.20

Износ
Залиха

Додадете го вториот диск на вашиот лаптоп со замена на оптичкиот диск;. Ова е универзална 12,7 мм висина Сата-ДО-САТА Оптички Залив Кади Рамка Адаптер Фиока; Откако ќе го примат, купувачите треба да го отстранат оптичкиот погон предната плоча и држачот за монтирање за повторно да го користат на кади за правилно работење!. Овој уред прифаќа 2,5" инчи 12,5 мм / 9,5 мм / 7мм висока или помалку SATA HDD / SSD;. Одговара На Лаптоп Модели : ЗА HP ЗАВИСТ 17-1003xx 17-2280nr 17-3270nr 17-7215tx. Известување : Купувачите треба да го отстранат Предниот Панел на оптичкиот погон(рамка) и Држачот за Монтирање за повторно користење на кади за совршено совпаѓање!!!. Опис на предметот : 1. Вториот Хард Диск Кади / Адаптер за да ви донесе нова максимална флексибилност за складирање податоци, со компактен пренослив дизајн. Кој работи со 2,5 инчи 12,5 мм / 9,5 мм / 7мм Сериски Hard Хард диск ХАРД диск И ССД (Солидна Состојба Диск), како и. Со вториот HDD/SSD ВО Вашиот Лаптоп, можете да забрзате за да направите резервна копија на важни апликации и критични податоци ( Едноставно отстранете ГО вашиот диск CD-ROM и ставете Го Caddy (со додаден хард диск) на своето место. Лесно ракување и лесен за употреба;2. Кади е изграден од алуминиум што го прави лесен, цврст и обезбедува ладење за хард дискот;3. Внатрешноста на кади има пластичен држач за апсорпција на бучава и вибрации од 2-ри HDD/SSD;4. Ажурираната табла SATA вклучуваше поправка за исклучување / проблем со моделот на спиење со 2-ри HDD/SSD-со промена на положбата на прекинувачот; 5. Приклучете Брзо 6. Двојно подигање, поддршка за инсталација на 2-ри Оперативен Систем на 2-ри HDD/SSD и избор на подигање; 7. Замена Дел Трети лица фабрика произведуваат. Добар работен адаптер за кади ;Компатибилни Модели : - ЗА ЗАВИСТ на КС 17-1003xx 17-2280nr 17-3270nr 17-7215tx; - за Лаптоп со дебелина од 12,7 mm / Висина Sata Интерфејс Оптички Диск / Супердрајв; Известување : Купувачите треба да ја отстранат предната плоча на нивниот оптички диск за да се закачат на caddy за правилна работа. Сите други додатоци како Држач За Монтирање или бравата за исфрлање нема да бидат вклучени. Ве молиме земете го од оптички погон за повторна употреба. Пакетот вклучува : 1 x Универзална 12,7 mm Sata Хард Диск Оптички залив Caddy(Не HDD / SSD вклучени); 1 x Шрафцигер;.

Карактеристики

Производи во категоријата