.

.

Кука за винч, 2т Кука За Винч 3/8 Инчи Кука За Лизгање Клевис Со Безбедносна Брава, Тешка Фалсификувана Челична Оценка 70, ЗА ХИВ, АТВ, Камиони, Спортски Комунални Терен?

Кука за винч, 2т Кука За Винч 3/8 Инчи Кука За Лизгање Клевис Со Безбедносна Брава, Тешка Фалсификувана Челична Оценка 70, ЗА

DEN 1.00

Износ
Залиха

①СИЛНО,куката за лизгање 3/8 клевис е изработена од врвен легиран челик, куката за лизгање на кливис е покриена со црна обвивка која не е лесна за ' рѓа, отпорна на абење, корозија, цврста и има висока толеранција. Тој е посилен од типичните метални. ●ЛЕСНО ОТСТРАНЛИВ ИГЛА●куката за винч е доволно голема за да се користи на повеќето возила или чамци. Отстранливиот игла од 3/8 инчи овозможува да се користи со различни јажиња за влечење и го олеснува движењето каде и да ви треба, одлично за поврзување завртки, куки и брави за да добиете подобра стабилност. ●ШИРОКА УСТА●устата на куката за лизгање клевис со безбедносна брава има навистина широк отвор, што го олеснува поврзувањето со поголеми ремени или јажиња, вградениот клип помага да се задржи својата позиција. Може да издржи 12.000 фунти. Иглата може лесно да се отстрани кога ја користите. ●АЛАТКА ШТО МОРА да ЈА ИМАТЕ ќе добиете 1 кука за лизгање на клевис, ова е совршено за Атв, приколки, спортски комунални возила и многу повеќе. Исто така е одлично за поврзување на тешки безбедносни синџири или обезбедување синџири за врзивно средство за транспорт. Површината е обложена со црвена обвивка за да се докаже корионот на прашината , маслото или влагата. €НЕРВИ-СЛОБОДЕН ШОПИНГ●365 дена парите назад и одговорот во рок од 24 часа е нашата гаранција по продажбата. Ако сте незадоволни или сакате да дознаете повеќе за куката со синџир 3/8, кликнете за да контактирате со нас, ние ќе одговориме што е можно поскоро. Функција : 1. Одлични Перформанси : куката за влечење има незаменлива јачина НА кршење 8 T и максимална способност ЗА оптоварување 2 T, поголема ефикасност.2. Безбедносна Брава Натоварена со пружина : тешката безбедносна брава му помага на врвот на куката да спречи странично свиткување и тројно намотана.3. Двојна Нога Пролет : супериорната кука за крик е внимателно дизајнирана со двојна нога пролетта од нерѓосувачки челик ја одржува на место, ви носи повеќе предности.4. Висококвалитетни Материјали : куката за прашка кливис е изработена од врвен челик 80 со црвена завршна облога во прав, не е лесна за ' рѓа и издржлива во употреба.5. Лесен За Употреба : куката за кран доаѓа со лесна и компактна форма, што го прави поудобно за ракување и носење.Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Кука За Винч : Челик Максимално Оптоварување : 2ткршачка Јачина : 8тапликација : Универзална Листа На Пакети : 1 х Кука За Винч1 x Прстен За Подигнување1 x Болт1 x Мијалник.

Карактеристики

Item Type:
Winch Hook
Material:
Steel
Maximum Load:
2T
Breaking Strength:
8T
Application:
Universal
Package List:
1 x Winch Hook:
1 x Lifting Ring:
1 x Bolt:
1 x Washer:

Производи во категоријата