.

.

Sandvik Coromant, WK-II-40375-R125 X1BH, CoroMill® Dura, цврст Карбид шеперкут крај Мил 4 Флејта, Без Течноста За Ладење

Sandvik Coromant, WK-II-40375-R125 X1BH, CoroMill® Dura, цврст Карбид шеперкут крај Мил 4 Флејта, Без Течноста За Ладење

DEN 1082.72

Износ
Залиха

ЦВРСТИ КАРБИДНИ КРАЈНИЦИ : високо-перформанси, разноврсна цврста карбидна крајна мелница. Оптимизиран 4-флејта, асиметричен променлив дизајн на спирала и растојание на флејта за стабилност и безбедни перформанси. ШЕПЕРКУТ, патентирана технологија Сандвик Коромант, значително ги разбива хармониците, ги намалува брборењата и вибрациите.​. Мулти-материјал одделение; X1 BH ги поддржува сите апликации. Надворешна течност за ладење преку карбидна крајна мелница. Што ако можете да користите еднократна мелница за повеќе материјали? Разновидноста и палетата на производи На Коромил Дура ќе ви помогнат да ги насочите залихите на алатки, како и да го намалите времето за поставување алатки и на крајот да имате големо влијание врз целокупната продуктивност.

Карактеристики

Производи во категоријата