.

.

20 парчиња Мал Ладилник Алуминиумски Ладилник Комплет Асортиман На Ладилник Со Топлинско Спроводливо Лепило За Електронски Компоненти

20 парчиња Мал Ладилник Алуминиумски Ладилник Комплет Асортиман На Ладилник Со Топлинско Спроводливо Лепило За Електронски Компоненти

DEN 1.33

Износ
Залиха

Печат со премиум алуминиумски профил, со добра топлинска спроводливост. Дизајниран да ја максимизира површината во контакт со воздухот за ладење. Назад со топлинско спроводливо лепило за удобна инсталација. Може да го намали ризикот од дефект на хардверот поради прегревање. Погоден за ПРОЦЕСОР на матична плоча, модул МОС, транзистор, напојување, електронска цевка, плоча за напојување СО пхб, видео меморија, електрични, електронски компоненти. Спецификација : Тип На Ставка : Топлински Мијалник Материјал : 6063 - Т5 Екструдиран Алуминиумски Профил Боја : Алуминиумско Боење : Назад Со Топлинско спроводливо лепило Список На пакувања : 20 х Ладилник.

Карактеристики

Item Type:
Heat Sink
Material:
6063-T5 Extruded Aluminum Profile
Color:
Aluminum Color
Mounting:
Back with thermal conductive adhesive
Package List:
20 x Heat Sink:

Производи во категоријата