.

.

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО-ЦС-ГГ7-57 Г-7 Гаролит Лист, 1/4 Висина, 6 Ширина, 6 Должина

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО-ЦС-ГГ7-57 Г-7 Гаролит Лист, 1/4 Висина, 6 Ширина, 6 Должина

DEN 2.67

Износ
Залиха

Материјал : Гаролит Г-7; Одделение : Стандард; Тип На Поддршка : Обичен; Облик : Лист. Дебелина : 1/4"; Толеранција На Дебелина : (-0.005" - +0.005"); Ширина : 6"; Толеранција На Ширина : (-0.25" - +0.25"); Должина : 6"; Толеранција На Должина : (-0.25" - +0.25"). Боја : Оф-Бело; Јасност : Нетранспарентно; Цврстина На Истегнување : 18.000 пси; Рејтинг На Јачина На Удар : Одлично. Јачина на удар : 6,5 стапки.- лбс./во.; Рејтинг На јачина на удар : Одличен; Коефициент На Триење : Не Е Оценет; Рејтинг На Триење : Не Е Оценет; Апсорпција На Вода : 0,005; Рејтинг На Апсорпција На Вода : Сиромашен. Цврстина : Роквел М100; Густина : 0.064 фунти / кубни. во.; Температурен Опсег : 420° F; Спецификации Исполнети : UL 94 V0. Стаклена ткаенина ламинирана со силиконска смола. Г-7 може да издржи повисоки температури од кое било друго Одделение На Гаролит и исто така има одлична јачина и електрично Изолациски својства. Овој Производ е Произведен во Кина.

Карактеристики

Производи во категоријата