.

.

Клердаи мини модерни кристални лустери предводени од тавански светлосни тела од не'рѓосувачки челик, црвенило таванот лустер светло за спална соба дневна соба фоа

Клердаи мини модерни кристални лустери предводени од тавански светлосни тела од не'рѓосувачки челик, црвенило таванот лустер

DEN 687.84

Износ
Залиха

Правејќи го околниот изглед полн со романса и елеганција, како да е во дијамант, убавина, пропустливост, отпорност на абење, цврстина. LED-теата за светло на LED лустер има вградена висококвалитетна LED панел, со сервисен живот од повеќе од 50,000 часа ,. Заштедува до 80% енергија од халогените ламби, може да ги намали сметките за електрична енергија до 75% и да ви заштеди неволја да ги заменувате светилките. Вклучен пакет : Сет од 1 кристално црвено светло за монтирање на таванот. Достапно со повеќе бои за контрола на температурата на бојата. Лустерот е изработен од кристално стакло, што е кревка производ. Сите наши светла се испорачуваат во пакување со пена. Пластичниот филм на светлата се користи за заштита на новите светла, ве молиме искинете го откако ќе ги примите светлата. Ве молиме, не заборавајте да ја исклучите целата моќност пред инсталацијата, ве молиме поврзете ја AC Power, не поврзувајте DC напон за да избегнете експлозија. Ако сте почетник, препорачуваме да ангажирате локален електричар за да ја инсталирате лесната тела. Вметнати LED чипови : Заштедете до 80% енергија, може да ги намали сметките за електрична енергија до 75%, заштедете време на менување на сијалиците. Спецификација на лустер : W9.84 "*H10.8", Wattage : Max 20 W.110 V ;. Современ кристален лустер материјал : К9 Кристал. Лесна инсталација : Инсталирајте ја основата, а потоа закачувањето на кристалите ќе биде во ред. Широко примена : Погодно е за спална соба/трпезарија/кујна/ходник/хотел/бар/патека/итн. По продажбата : какви било прашања, ве молам, известете ни, ние ќе одговориме за вас што е можно поскоро. Вметнати LED чипови : Заштедете до 80% енергија, може да ги намали сметките за електрична енергија до 75%, заштедете време на менување на сијалиците. Спецификација на лустер : W9.84 "*H10.8", Wattage : Max 20 W.110 V ;. Современ кристален лустер материјал : К9 Кристал. Лесна инсталација : Инсталирајте ја основата, а потоа закачувањето на кристалите ќе биде во ред. Широко примена : Погодно е за спална соба/трпезарија/кујна/ходник/хотел/бар/патека/итн. По продажбата : какви било прашања, ве молам, известете ни, ние ќе одговориме за вас што е можно поскоро.

Карактеристики

W9.84*H10.8,Wattage:
Max 20W.110V;

Производи во категоријата