.

.

Зачудувачка кошула за риболов за мажи со долг ракав за заштита од сонце UPF 50+ маици за влага за влага

Зачудувачка кошула за риболов за мажи со долг ракав за заштита од сонце UPF 50+ маици за влага за влага

DEN 159.84

Износ
Залиха

100% полиестер. Повлечете го затворањето. Машинско миење. 100% полиестер. UPF 50+ ја штити вашата кожа од штетно оштетување на UVA/UVB и ве одржува ладно цел ден во сонцето имагинативен дизајн на камо на ракави - атрактивна и ненаметлива маскирна шема ги меша боите природно. Отстранување на дамка : Бидејќи риболов може да се извалка, додадовме специјален третман за отстранување на дамки што не само што ги отстранува дамките (како маснотии, итн.) Лесно, туку и спречува мрсни материи да се држат до облеката. Одлична дишење за ефективно намалување на мирисот и одлично губење на влага за витално управување со влагата. Оваа кошула на ритам ви помага да останете суви и ладни цел ден. Погодно за разни активности на отворено, како што се риболов, кајак, пешачење, мотоцикли, велосипедизам, пешачење, лов, итн. Наменет за спорт, маицата е влага, дишење, брзо сушење, тенка и удобна. Совршено за сите видови на активности на отворено како што се велосипедизам, пешачење, риболов, трчање и кој било друг од вашите омилени спортови или секојдневно носење.

Карактеристики

Производи во категоријата