.

.

Бојации 8 маркери на точки, маркери за DAB, маркери за точки, даббер, миење, не -токсични, уметност, занаетчиски, уметнички материјали, боење, цртање, предучилишно, бинг?

Бојации 8 маркери на точки, маркери за DAB, маркери за точки, даббер, миење, не -токсични, уметност, занаетчиски, уметнички

DEN 2.33

Износ
Залиха

Дабеберс : маркери за точки. Лесно за младите раце да се спуштат надолу и да создадат шарени точки на хартија. Создадете обрасци или влечете низ хартија за боење и цртање. Совети за повторување за повторување. Лесно за младите уметници да притискаат и да се топат. Живописни бои : Вклучува смели, тропски бои; Епл зелена, аква, 'рѓа, лимон, корал, розова, виолетова и светло сина боја. Лесен за употреба : Бурињата се чисти во големина и лесни за држење и употреба. Капакот на маркерот е дизајниран да може да застане наопаку. Не токсично јаболко зелено, аква, 'рѓа, лимон, корал, розова, виолетова и светло сина боја. Лесен за употреба : Бурињата се чисти во големина и лесни за држење и употреба. Капакот на маркерот е дизајниран да може да застане наопаку. Не-токсичен и засадување : Сертифициран ASTM-D4236 за не-токсичност. Маркерите се перат од рацете и повеќето облека. Секоја маркери содржат унци од течности од 2-1/5 на миење, нетоксично мастило. Ослободени од вообичаени алергени : Не содржат латекс, млечни производи, казеин, јајца, глутен, кикирики или ореви од треска и соја. Добијте разнобојни со живописни примарни бои сет на Dabber точки! Удобни, бујни рачки и густи совети за чувство се совршени за млади уметници. Идеално за домашно училиште или домашно училиште.

Карактеристики

Производи во категоријата