.

.

Адидас Ноа Адрија мажи

Адидас Ноа Адрија мажи

DEN 1600.00

Износ
Залиха

Увезени. Затворање на чипка. Гумена надворешна плоча. Увезени. Затворање на чипка. Гумена надворешна плоча. "Чевлите на Адидас Адрија произлегуваат од архивата, повторно воведени преку леќите на американскиот бренд за женска облека Ное. Одраз на нашата заедничка посветеност и на квалитетна и одговорност за животната средина, горниот дел е направен од текстурирано платно и рециклирани материјали. Горниот дел на чевлите е направен со Преказ со високи перформанси, кое содржи најмалку 50% пластика од океанот Парли - преименуван пластичен отпад, пресретнат на оддалечени острови, плажи, крајбрежни заедници и крајбрежје, спречувајќи го да го загадува нашиот океан. Другите 50% од предивото се рециклираат полиестер.

Карактеристики

Производи во категоријата