.

.

ZYZMH Рачен мултиметар DC/AC напонски струја на отпорност на диоди HFE Тест за тестирање на батерии Држете тестер за тестер

ZYZMH Рачен мултиметар DC/AC напонски струја на отпорност на диоди HFE Тест за тестирање на батерии Држете тестер за тестер

DEN 3.00

Износ
Залиха

Рачен опсег. Тест за напон на DC/AC, тест за струја на DC. Тест за отпор, тест за диода/ HFE. Бузери за континуитет. Задно светло, автоматско затворање, држете ги податоците. Рачен опсег. Тест за напон на DC/AC, тест за струја на DC. Тест за отпор, тест за диода/ HFE. Бузери за континуитет. Задно светло, автоматско затворање, држете ги податоците. Напон на напон : 200 V/600 VMeasuring Restance Respance : 200/2 K/20 K/200 K/2 MOPERITATION MODE : MANUALMEARINCURING Опсег на индуктивност : NODISPLAY Тип : Дигитален дисплеј Опсег на капацитет : Nodimensions : 143*75*32 MMOperation Temperation : 0 - 40 Cdisplay : 1999 Diode Test : Yeshff Test : Yes Continuity Buinger : Дадејт Холд : Дај светло : Даевото на Дауто : Да ти Тип : 9 V (6 F22) X1 BEIGHT : 200 GPACKING LIST : 1* Тест на батеријата : Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од бојата прикажана на сликите. Ви благодариме! Ве молиме, дозволете 1-3мм мерење на отстапување заради рачно мерење.

Карактеристики

Производи во категоријата