.

.

Стабила 29924-3 Ниво Магнетски про-сет вклучува 48-инчен, 24-инчен и умиран торпедо со ретки магнети на Земјата

Стабила 29924-3 Ниво Магнетски про-сет вклучува 48-инчен, 24-инчен и умиран торпедо со ретки магнети на Земјата

DEN 3.00

Износ
Залиха

Направено во Германија. Вијала точност за животот. Тешка конструкција на зрак на кутии. Трајно калибрирани ампули. Неверојатно силни магнети „ретка земја“. Направено во Германија. Вијала точност за животот. Тешка конструкција на зрак на кутии. Трајно калибрирани ампули. Неверојатно силни магнети „ретка земја“. Опис на производот Стабилна 29924 Спецификации : Број на нивоа во комплет : 3 Stabila 29924 Вклучува : (1) 29224 2 'Магнетно ниво (1) 29248 4' Магнетно ниво (1) 25100 10 "Торпедо ниво Стабилно 29924 Карактеристики : Магнетно - обидете се да ги повлечете нив Исклучено без да го извртувате вашиот зглоб лесно да го зафатите лесен за чистење, апсолутно водоотпорен солиден, зазема грубо ракување со големи, светли, лесни за читање на ампули овластени точност на ниво; во врвна позиција за читање : (1/32 "над 72") ниво точно за живот; Вијалците никогаш нема да се магла, да протекуваат или да бараат прилагодување на свиткано ниво на неважечки производител. Од производителот Стабила 29924 - Три сет на магнетно ниво вклучува 29248, 29224 и 25100 со ретки магнети на Земјата. Фрам и е идеален за врамување, исечете ги апликациите за столарија и плочки. Нивоата на стабила имаат патентиран систем за заклучување на епоксид за да ги заклучат ампулите во рамката и да ги одржуваат трајно калибрирани. Индикаторите за внатрешна пролетна челична коса во внатрешноста на ампулите се многу поточни од конкурентите . Муалите се гарантираат дека никогаш нема да пробијат, протекуваат или магла за доживотна точност. Електростатската епоксидна обвивка нуди голема видливост и отпорност на абење. Лесно за чистење и целосно водоотпорно. Сертифицирана точност на шишенцето од 0,029 степени (1/32 инчи над 72 инчи) поддржана од гаранцијата за живот на Стабила. Свиткани рамки неважечки гаранција.

Карактеристики

Производи во категоријата