.

.

2 Пакувајте Топла Бела ЛЕД Ноќна Птица Со Сензор За Самрак До Зори Компактна Ноќна Светлина Идеална За Расадник

2 Пакувајте Топла Бела ЛЕД Ноќна Птица Со Сензор За Самрак До Зори Компактна Ноќна Светлина Идеална За Расадник

DEN 2.33

Износ
Залиха

НАПОН : AC 110 V-220 V/50 HZ;Струја : AC0. 02 A;Моќност : 0,5 W. АВТОМАТСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ : Автоматски се вклучува само кога амбиенталното осветлување станува недоволно. ПРИКЛУЧЕТЕ го напојувањето, ноќното светло според осветленоста на амбиенталната светлина автоматско регулирање НА ОСВЕТЛЕНОСТА на ЛЕР. СЕ КОРИСТИ : Топла Лесна Ноќна Ламба За Доење и За Спална Соба, Бања, Кујна, Ходник, Скали. НАЈДОБРИ ПОДАРОЦИ : Уникатен и забавен дизајн, оваа ноќна светлина ќе направи прекрасни подароци за роденден, Божиќни подароци, ќе посети подароци или фестивали подароци на вашите деца, мало дете, внук, внука, внук, внук, пријатели итн. "Топло БЕЛО ПРЕДВОДЕНА приклучок Во Ноќното светло 1.Тие ќе го намалат нивото на осветленост ако е близу амбиентално светло што ја намалува вкупната потрошувачка на енергија и е убава карактеристика. 2.Овие светла се опремени со сензорски модул со многу брзо дејство кој е неверојатно брз до каква било флуктуација на осветлувањето. Нема потреба да се грижите дали ќе прикрие друг приклучок, бидејќи тие се доволно мали за да не се блокираат. 3.Употребата на заштеда на енергија и долг животен век НА ЛЕР извор на светлина,може да практикува работа повеќе од 50000 часа 4.Приклучете го напојувањето, ноќно светло според осветленоста на амбиенталната светлина автоматско регулирање НА ОСВЕТЛЕНОСТА на ЛЕР 5.Самите ЛЕР се доволно светли, но тие не се заслепувачки светли и само навистина обезбедуваат доволно светлина за да ја видат вашата непосредна околина (и опасности), исто како што треба ноќното светло. 6.Можете да го натерате да фрли малку светлина во ходникот, кујната или бањата, во спротивно можеби ќе се најдете како плачете во темнина.".

Карактеристики

Производи во категоријата