.

.

Kalrez 4079 O-RING-2,5 mm широк 15мм ID-пакет од 1

Kalrez 4079 O-RING-2,5 mm широк 15мм ID-пакет од 1

DEN 0.67

Износ
Залиха

Одделение : Стандард. Облик на пресек : круг. Дурометар : 75а. Опсег на температура : 30 ° до 600 ° F. Количина на пакување : 1. FFKM има најдобра отпорност на хемикалии и високи температури меѓу сите материјали за О-прстен. Во споредба со другите видови на Калез, Калез 4079 е добар избор за општа намена.

Карактеристики

Производи во категоријата