.

.

Мауи Џим Требл

Мауи Џим Требл

DEN 6864.00

Износ
Залиха

Увезени. Ацетат рамка. Стаклена леќа. Поларизирани. Ув Заштита слој слој. Ширина на објективот : 53,5 милиметри. Висина на објективот : 44 милиметри. Мост : 20 милиметри. Рака : 145 милиметри. Кликнете на врската Мауи Џим погоре за да ја посетите нашата продавница за брендови, каде што можете да го најдете целиот наш каталог на очила за сонце. Сите Очила За сонце Мауи Џим имаат поларизирана технологија За леќи Плус 2 која оди подалеку од заштитата на очите од отсјај и штетни УВ зраци со подобрување на боите за да ја открие вистинската убавина на светот околу вас. Уживајте во крајната ув заштита во комбинација со премуим стил, неверојатна издржливост, визија без отсјај и патентирани технологии за зајакнување на бојата. Двојно Огледало Сребро До Црно-Над Нашата Неутрална сива основна леќа која нуди највисоко достапно намалување на светлината за најбогатите бои и најостриот контраст. Рамки изградени од лесен, хипоалергичен ацетат, дизајниран за лесно прилагодливо прилагодено вклопување. Увезени. Ацетат рамка. Стаклена леќа. Поларизирани. Ув Заштита слој слој. Ширина на објективот : 53,5 милиметри. Висина на објективот : 44 милиметри. Мост : 20 милиметри. Рака : 145 милиметри. Кликнете на врската Мауи Џим погоре за да ја посетите нашата продавница за брендови, каде што можете да го најдете целиот наш каталог на очила за сонце. Сите Очила За сонце Мауи Џим имаат поларизирана технологија За леќи Плус 2 која оди подалеку од заштитата на очите од отсјај и штетни УВ зраци со подобрување на боите за да ја открие вистинската убавина на светот околу вас. Уживајте во крајната ув заштита во комбинација со премуим стил, неверојатна издржливост, визија без отсјај и патентирани технологии за зајакнување на бојата. Двојно Огледало Сребро До Црно-Над Нашата Неутрална сива основна леќа која нуди највисоко достапно намалување на светлината за најбогатите бои и најостриот контраст. Рамки изградени од лесен, хипоалергичен ацетат, дизајниран за лесно прилагодливо прилагодено вклопување. Ве молиме кликнете тука за повеќе информации во врска со поларизирани plus2® технологија. Покажете ја вашата поддршка За Црвените Ѓаволи Со Treble Maui Jim® (Ексклузивни Манчестер Јунајтед) очила за сонце. Лесна рамка направена со премиум италијански ацетат. Плоштад силуета со седло мост. Игла шарка за безбедна отворен и затворање. Манчестер јунајтед грб во десниот храм. Стаклените леќи Super Thin® обезбедуваат јасна јасност со 20% до 32% намалена тежина и маса на споредливи леќи. 100% ув заштита. Технологијата на поларизирани леќи го елиминира отсјајот. Внатрешниот колаж ги истакнува сцените од Победата На Високи Тонови во 1999 година. Манчестер јунајтед случај и чистење крпа вклучени. Произведено Во Италија. Мерења : Големина На Очите : 19 мм Мост : 3/5 мм Големина На Храмот : 54 Мм Тежина : 2 мл.

Карактеристики

Производи во категоријата