.

.

Комплет Од 2 Повеќенаменски Острилка со Двојна Ронка И Датотека Со Правоаголна Секира За Сечење, Острилка За Острилка Со Извор на Вода  и датотека за острење

Комплет Од 2 Повеќенаменски Острилка со Двојна Ронка И Датотека Со Правоаголна Секира За Сечење, Острилка За Острилка Со Извор

DEN 303.84

Износ
Залиха

ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ-Изработен со врвен квалитет 100% силициум карбид и До 40% Поголема Површина обезбедува исклучително остар нож со Минимален напор. ДВОЈНА РОНКА-Груба страна (Сива) 120 Ронки од оваа комбинација каменот се користи за брзо изострување на досадните рабови. Фина страна( Бела) : 240 Ронки се користат за враќање на малку затапените рабови за сечење и подобрување на финишот оставен од грубата страна. ЛЕСЕН за УПОТРЕБА - Држете го дискот цврсто со палецот и прстите, поддржувајќи го за дланката на силната рака. Поместете го дискот со кружни движења, преклопувајќи ги круговите додека се движите по целиот раб за да се изостри. Работете на едната страна од работ на алатката пред да се преселите на другата страна. ПРАВОАГОЛНА ИСЕЧЕНА ДАТОТЕКА-Правоаголна форма има голема површина за побрзо поднесување. Осум инчи должина измерена исклучиво на рачката. ШИРОКА ПРИМЕНА-Идеални алатки за острилка за косилки, острилка за мачети, острилка за секири, острилка за сечила, острилка за томахавк, острилка за лопати, острилка за алати за грмушки, острилка за ножеви, острилка за лопати, камен за острење ножеви и разни други алатки за сечење и сечкање.

Карактеристики

Производи во категоријата