.

.

FUFUYO 6-жичани тркалезни бои палета за палета на палети со акварел за сликање за занаетчиски уметник за занаетчиски производи за занаетчиски сад за занаетчиски садов

FUFUYO 6-жичани тркалезни бои палета за палета на палети со акварел за сликање за занаетчиски уметник за занаетчиски производи

DEN 705.60

Износ
Залиха

Дија процес : со силиконска мувла со палета од 6 мрежи, можете да дизајнирате-своја сопствена палета за сликање со вашата имагинација, да додадете неколку sequins, сушени цвеќиња, бои од смола и други декори како што сакате, да добиете различен изглед на палетата. Веднаш да се примени : прво истурете ги пломбите на смолата и декоратите во мерната чаша, измешајте ги рамномерно, а потоа извртете ја калапот кога смолата е целосно излечена, за да ја земете вашата лесно занаети од калапот и добијте деликатни ефекти на производи. Да уживате во среќен и интересен процес на правење DIY заедно. Процес на DIY : Со силиконски калап со палета од 6 мрежи, можете да дизајнирате своја палета за сликање со вашата имагинација, да додадете неколку секвенци, сушени цвеќиња, бои од смола и други декори како што сакате, за да добиете различен изглед на палетата. Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Начини за аплицирање : Прво истурете ги полнењата со смола и декори во мерна чаша, измешајте ги рамномерно, а потоа извртете ја калапот кога смолата е целосно излечена, лесно да ги извадите вашите занаети од калапот и да добиете деликатни производи. Процес на DIY : Со силиконски калап со палета од 6 мрежи, можете да дизајнирате своја палета за сликање со вашата имагинација, да додадете неколку секвенци, сушени цвеќиња, бои од смола и други декори како што сакате, за да добиете различен изглед на палетата.Убав материјал : Епоксидната мувла на палета за сликање е изработена од силиконски материјал, издржлив и флексибилен, не е лесен за кршење или деформирање, исто така дизајниран со мазни површини, лесен за ракување, за-идеал за почетници и квалификувани луѓе. Начини за аплицирање : Прво истурете ги полнењата со смола и декори во мерна чаша, измешајте ги рамномерно, а потоа извртете ја калапот кога смолата е целосно излечена, лесно да ги извадите вашите занаети од калапот и да добиете деликатни производи. Убав материјал : Епоксидната мувла на палета за сликање е изработена од силиконски материјал, издржлив и флексибилен, не е лесен за кршење или деформирање, исто така дизајниран со мазни површини, лесен за ракување, за-идеал за почетници и квалификувани луѓе.

Карактеристики

Производи во категоријата