.

.

Паста за заби на чичко Хари, реминерализирана паста за заби | Природното белење паста за заби го освежува здивот и промовира емајл | Веганска флуорид бесплатна паст?

Паста за заби на чичко Хари, реминерализирана паста за заби | Природното белење паста за заби го освежува здивот и промовира

DEN 2.00

Износ
Залиха

Свеж здив - целата природна паста за заби што го елиминира лошиот здив со егзотичен зачинет анасон и ја освежува устата со минерални глини, морска сол и чиста растителна есенција цел ден. Природните производи за паста за заби на чичко Хари се спакувани во стаклена тегла за стакло од 3 мл, што е означена со рака. Зајакнете ги забите - Зачувајте ги забите и непцата со паста за заби на чичко Хари. Формулата поттикнува поздрава заби емајл со негување на заби со калциум, магнезиум и фосфор. Исто така, помага во одржување на природно алкална p H вредност што е најдобро за орално здравје и хигиена на забите. Белење на природни заби - исфрлете ги лентите за белење и избегнувајте зголемена чувствителност на забите. Нашата природна формула за белење на паста за заби ви помага да се чувствувате уверени дека ги полирате и усовршувате забите без груби хемикалии. Одржливи состојки за паста за заби - Природната паста за заби на чичко Хари содржи само природни, минимално преработени состојки за вашето семејство. Бентонит глина, калциум карбонат, колоидна сребро, морска сол, семе од сенф, еукалиптус, каранфилче, зимзелена и оригано есенцијални масла. Чиста и квалитет - Лекови за орална нега на чичко Хари се гордо без SLS, без глутен, без глицерин, без флуорид и веган за да ги задоволи дури и најчувствителните и најсвежните потреби на забите. Нашите 100% природни производи за паста за заби се исто така направени без синтетички конзерванси како агенси за пенење, бои, вештачки вкусови или сода бикарбона. Свеж здив - целата природна паста за заби што го елиминира лошиот здив со егзотичен зачинет анасон и ја освежува устата со минерални глини, морска сол и чиста растителна есенција цел ден. Природните производи за паста за заби на чичко Хари се спакувани во стаклена тегла за стакло од 3 мл, што е означена со рака. Зајакнете ги забите - Зачувајте ги забите и непцата со паста за заби на чичко Хари. Формулата поттикнува поздрава заби емајл со негување на заби со калциум, магнезиум и фосфор. Исто така, помага во одржување на природно алкална p H вредност што е најдобро за орално здравје и хигиена на забите. Белење на природни заби - исфрлете ги лентите за белење и избегнувајте зголемена чувствителност на забите. Нашата природна формула за белење на паста за заби ви помага да се чувствувате уверени дека ги полирате и усовршувате забите без груби хемикалии. Одржливи состојки за паста за заби - Природната паста за заби на чичко Хари содржи само природни, минимално преработени состојки за вашето семејство. Бентонит глина, калциум карбонат, колоидна сребро, морска сол, семе од сенф, еукалиптус, каранфилче, зимзелена и оригано есенцијални масла. Чиста и квалитет - Лекови за орална нега на чичко Хари се гордо без SLS, без глутен, без глицерин, без флуорид и веган за да ги задоволи дури и најчувствителните и најсвежните потреби на забите. Нашите 100% природни производи за паста за заби се исто така направени без синтетички конзерванси како агенси за пенење, бои, вештачки вкусови или сода бикарбона.

Карактеристики

Производи во категоријата