.

.

uxcell 5мм до 6мм Создаден Цврста Спојка Сет Завртка L22XD14 Бакар, Вратило Спојка Конектор, Моторни Додатоци

uxcell 5мм до 6мм Создаден Цврста Спојка Сет Завртка L22XD14 Бакар, Вратило Спојка Конектор, Моторни Додатоци

DEN 2.33

Износ
Залиха

Дијаметар на врската : 5мм до 6мм, Вкупна Должина : 22мм /0,87 инчи, Надворешен Дијаметар : 14мм/ 0,55 инчи. Широко се користи во дувалки,3Д печатач,САМОСТОЈНИ роботи,цпу машина,степер мотори итн. Слично на цврстите спојки на стегачот, спојките на вратилото се користат за цврсто држење на лежиштата и запчаниците на вратилото и се користат во склоповите на моторот и менувачот. Цврста спојка од горниот тесен тип со 2/4 завртки за цврсто држење на вратилото; висок вртежен момент со цврстина, мала инерција и одлична чувствителност. ЗАБЕЛЕШКА : крутиот тип во основа не дозволува ексцентричност и мора целосно да се прилагоди за време на употребата. Дизајнот на едноделна завртка за завртки го олеснува поставувањето на предметите на вратилото и контролирањето на капацитетот за држење на спојката. Дијаметар на врската : 5мм до 6мм, Вкупна Должина : 22мм /0,87 инчи, Надворешен Дијаметар : 14мм/ 0,55 инчи. Широко се користи во дувалки,3Д печатач,САМОСТОЈНИ роботи,цпу машина,степер мотори итн. Слично на цврстите спојки на стегачот, спојките на вратилото се користат за цврсто држење на лежиштата и запчаниците на вратилото и се користат во склоповите на моторот и менувачот. Цврста спојка од горниот тесен тип со 2/4 завртки за цврсто држење на вратилото; висок вртежен момент со цврстина, мала инерција и одлична чувствителност. ЗАБЕЛЕШКА : крутиот тип во основа не дозволува ексцентричност и мора целосно да се прилагоди за време на употребата. Дизајнот на едноделна завртка за завртки го олеснува поставувањето на предметите на вратилото и контролирањето на капацитетот за држење на спојката. Спецификација : 4 парчиња дизајн На завртки Големина на конец : М4 Боја : Златен Тонматеријал : Дијаметар На Бакарно Поврзување : 5мм до 6ммтотална Должина : 22мм /0,87 Инчи Надворешен Дијаметар : 14мм/ 0,55 инчи Агол На пробивање : Список Со Пакети Од 90 Степени : 1 Еез х Цврста Спојка На Вратило4 Еез х м4 Завртки Опис : Направено Од бакарен материјал за намалување На инерцијаригидна спојка,висок Вртежен Момент со Цврстина,Ниска Инерција И Одличен јаз На Ротација Без Чувствителност, еластичното дејство може да надомести симетрично аголно неусогласеност без одржување, отпорност На Масло и отпорност на корозија погоден за модел на автомобил, Модел На Брод, Хардвер, Механички Погонски Ситуации итн Забелешка : Ве Молиме Дозволете 1-3мм Да Се Разликува Поради рачно Мерење Поради Различниот Дисплеј И различната светлина , сликата не може Да ја одразува вистинската боја На Предметот. Ви благодариме за разбирањето.

Карактеристики

Производи во категоријата