.

.

Sbsnh Кондензатор Микрофон&засилувач; Ножици Рака Стојат Кабел+Монтажа Стегач&засилувач; Поп Филтер&засилувач; 48v Фантом Напојување

Sbsnh Кондензатор Микрофон&засилувач; Ножици Рака Стојат Кабел+Монтажа Стегач&засилувач; Поп Филтер&засилувач; 48v Фантом Напојување

DEN 2.00

Износ
Залиха

Штандот за микрофон (Максимално оптоварување : Прибл 53оз / 1,5 КГ); не е погоден За СИН ЈЕТИ УСБ Микрофон. Ве молиме проверете ја големината на вашиот микрофон и дебелината на табелата пред да нарачате (Дијаметар На Држачот за Удар : 1,6"-1,8"/43мм-46мм; Максимално Отворање На Стегачот за Монтирање На Маса : 1,7"/4,5 см). Микрофонот не може да се користи со мобилен телефон и таблет компјутер, Како Што Е Мек. Ако сакате подобар звучен ефект, треба да се користи звучна картичка. Кога снимате, ве молиме ставете го микрофонот подалеку од засилувачот за да спречите бучава од снимање поради засилувачот. (1)Држач За Ножици За Суспензија NW-35 Со XLR кабел преклопливите двојни загради се направени од железо, издржливи и цврсти.Можете слободно да се прилагодите на соодветниот агол и висина за да го покажете вашиот совршен глас.(1) 48v Фантомско Напојување со (1) Адаптер Испорачува сигурна 48v фантомска моќност за кондензаторски микрофони и пренос на звучен сигнал на звучна картичка.Вклучен/исклучен прекинувач за напојување и ЛЕР индикатор за леснотија на работа. Универзален XLR влез и излез.Влезен Напон : 110-240v3 Поп Филтер : внатрешноста на жичаната мрежа и пената дава одлично снимање без изобличување без деградирање на квалитетот на вашиот глас.Дијаметар : 5,9 инчи / 15 сантиметрикарактеристики : 1. Шок Монтирање (Дијаметар : 1,6-1,8 инчи). Стегач за Монтирање на маса(Максимална Ширина На Отворање : 1,7 инчи /4,5 сантиметри). Ве молиме проверете ја големината НА вашиот микрофон И дебелината на табелата ПРЕД НАРАЧКАТА; 2. Микрофонот не е погоден ЗА УСБ Микрофон; 3. Микрофонот не може да се користи со мобилен телефон и таблет компјутер, Го Прифаќа целосно новото аудио коло. Снимајте богат, полно тело звук од извори кои се директно пред микрофонот. Кардиоидната шема за подигање ја минимизира бучавата во позадина и го изолира главниот извор НА звук,48 V ФАНТОМСКО НАПОЈУВАЊЕ : Обезбедува сигурна 48v фантомска моќност за микрофонот на кондензаторот и пренесува звучен сигнал на звучна картичка. Вклучен/исклучен прекинувач за напојување и ЛЕР индикатор за леснотија на работа. Универзален XLR влез и излез, цврста железна конструкција со носивост до 53 унци / 1,5 килограми. Можете слободно да се прилагодите на соодветниот агол и висина за да го покажете вашиот совршен глас ,.

Карактеристики

Производи во категоријата