.

.

0,7oz шминка за тетоважа коректор, преносна водоотпорна кожа лузна темни дамки родителски коректор за тетоважа покривка крем за мажи жени жени

0,7oz шминка за тетоважа коректор, преносна водоотпорна кожа лузна темни дамки родителски коректор за тетоважа покривка крем

DEN 109.12

Износ
Залиха

Одлична јачина на прикривачот : Овој водоотпорен коректор има големо покритие и може да се користи за покривање на тетоважи, лузни, родилни знаци, пигментација, мелазма и повеќе, оставајќи ја вашата кожа да изгледа здрава и убава. Безбедно и сигурен : Коректорот на лузна на кожата е направен со нежни, не-иритирачки состојки и е толку тенка што му дозволува на кожата слободно да дише. Сите области на тетоважата можат да бидат покриени, избегнувајќи неволја да се добие тетоважа во официјално опкружување. Долготрајна шминка : Коректорот за тетоважа со шминка е водоотпорен и докажан за пот за да одржи долготрајна покриеност и да го избегне срамот од бледнее кога е во контакт со вода. Дури и ако се потите и натопите додека пливате, вашата шминка нема да излезе. Лесно отстранување : кремот за покривање на лузни има убава текстура, лесен за нанесување, носи добро и не се размазнува. Лесно за отстранување, само користете го вашиот дневен отстранувач на шминка за да отстраните, без леплив остаток, погоден за сите типови кожа, што ви дава погодност. Повеќекратни применливи сценарија : лесен и компактен, прикривачот на родител е лесен за чување и носење и се вклопува лесно во вашата торба, што го прави идеален за датуми, забави и патувања. Исто така е совршено за секојдневни активности или специјални настани. Спецификација : Тип на ставка : Нето содржина на тетоважа : 20 G / 0,7oz / шише полица : 3 години ПРОИЗВОД ПРОИЗВОД : Покријте мали ознаки за тетоважи, ознаки за мозолчиња, пеги, лузни може да се покриваат, исто така, може да се отстранат. Карактеристики : Водоотпорен и искривен, коректор што не е обележување, отпорни на абење и не се размачкани сценарија за употреба : интервјуа, свадби или други формални сценарија кога сакате да го прикриете списокот со пакети за тетоважи : 1 x тетоважа коректор.

Карактеристики

Item Type:
Tattoo Concealer
Net Content:
20g / 0.7oz / Bottle
Shelf Life:
3 Years
Product Application:
Cover small tattoo marks, pimple marks, freckles, scars can also be covered, can be removed.
Characteristics:
Waterproof and sweatproof, non marking concealer, wear resistant and not smudged
Use Scenarios:
Interviews, weddings or other formal scenarios when you want to cover up tattoo marks
Package List:
1 x Tattoo Concealer :

Производи во категоријата