.

.

Сечила на пропелери, 2 пара самотегнати пропелери на влакна за DJI Phantom 3 Drone Quadcopter додаток погоден за DJI Phantom 3

Сечила на пропелери, 2 пара самотегнати пропелери на влакна за DJI Phantom 3 Drone Quadcopter додаток погоден за DJI Phantom

DEN 2.67

Износ
Залиха

Направено од врвни материјали : Пропелерот за самотегнатиот пропелер со поттикнувачи на беспилотни летала, усвојува врвни материјали, цврсти и цврсти во употреба, тешко е да се распадне. Професионален дизајн : Quadcopter Propeller е дизајниран за дрон DJI Phantom 3. Работа подолго : Квадкоптерот на дронот е одлична изведба за намалување на бучавата и подолго време на летање. Добар избор за летачки радости : Сечилата на пропелерите се добар избор за да уживате во повеќе летачки радости. Лесен за инсталирање : Пропелерот за беспилотни летала е 2 пара кои доаѓаат во пакет, многу практично и лесен за инсталирање. Направено од врвни материјали : Пропелерот за самотегнатиот пропелер со поттикнувачи на беспилотни летала, усвојува врвни материјали, цврсти и цврсти во употреба, тешко е да се распадне. Професионален дизајн : Quadcopter Propeller е дизајниран за дрон DJI Phantom 3. Работа подолго : Квадкоптерот на дронот е одлична изведба за намалување на бучавата и подолго време на летање. Добар избор за летачки радости : Сечилата на пропелерите се добар избор за да уживате во повеќе летачки радости. Лесен за инсталирање : Пропелерот за беспилотни летала е 2 пара кои доаѓаат во пакет, многу практично и лесен за инсталирање. Карактеристики : 1. Професионален дизајн : Quadcopter Propeller е дизајниран за DJI Phantom 3 Drone.2. Изработено од врвни материјали : Пропелерот на пропелерот е прифаќа врвни материјали, трајни и цврсти во употреба, тешко е да се распадне.3. Работа подолго : Quadcopter на пропелерот е одлична изведба за намалување на бучавата и подолго време на летање.4. Лесен за инсталирање : Квадкоптерот на дронот е 2 пара што доаѓаат во пакет, многу практично и лесен за инсталирање.5. Добар избор за летачки радости : Quadcopter Propeller е добар избор за да уживате во повеќе летачки радости. Спецификација : Состојба : 100% бренд Newmatery : PC + Fiber Color : Yellow Edge, White Edge, Full Black (по избор) Количина : 2 Pare Compatibility : за dji phantom 3size (l * w * h) : приближно. 24 * 3 * 1,6cm / 9.4 * 1,2 * 0,6inweight : приближно. 71 GPacking список : 1 x пакет од 2 пар пропелери* Квадкоперот не е вклучен.

Карактеристики

Condition:
100% Brand New
Material:
 PC + Fiber
Color:
Yellow Edge, White Edge, Full Black(Optional)
Quantity:
2 Pairs
Compatibility:
for DJI Phantom 3
Size(L * W * H):
Approx. 24 * 3 * 1.6cm / 9.4 * 1.2 * 0.6in
Weight:
Approx. 71g
Packing List:
1 x Pack of 2 Pair of Propellers:
* The quadcopter is not included. :

Производи во категоријата