.

.

Високи Перформанси Сите Алуминиум Тиг Заварени Радијатор за Хонда 19010-HB9-670 TRX250R

Високи Перформанси Сите Алуминиум Тиг Заварени Радијатор за Хонда 19010-HB9-670 TRX250R

DEN 1.33

Износ
Залиха

Одговара НА Моделите НА ХОНДА АТВ : TRX 250 R Fourtrax (1986-1987). Заменува Оем Дел Број : 19010-HB9-670. Полиран алуминиум тиг заварени резервоарот изградба. Вклучува капаче за притисок. Радијаторот може да биде подебел од оригиналната опрема, можеби ќе треба да се направат модификации. (25191) Сите Алуминиум Тиг Заварени Радијатор За ХОНДА TRX 250 R Fourtrax СЕКОГАШ ПОВИКУВАЈТЕ СЕ НА ВАШИТЕ OEM БРОЕВИ пред КУПУВАЊЕ! ПРЕГЛЕДАЈТЕ ГИ СИТЕ ФОТОГРАФИИ И ДИМЕНЗИИ БИДЕЈЌИ МОЖЕ ДА ИМА ПОВЕЌЕ ВАРИЈАЦИИ ЗА ВАШАТА АПЛИКАЦИЈА! ИНСТАЛИРАЊЕТО ТРЕБА ДА ГО ВРШИ ОБУЧЕН ПРОФЕСИОНАЛЕЦ! НОВ РЕЗЕРВЕН ПАЗАР НАПРАВЕН ЗА ДА ОДГОВАРА На Наведените АПЛИКАЦИИ Апликации : Одговара На Моделите НА HONDA ATV : TRX 250 R Fourtrax (1986-1987) Нашиот Дел Број : 25191 Јадро (област Со Перки) Димензии : 6-5/8" x 13-1/4" x 1-3/8" (170mm x 337mm x 34mm) Влез : 3/4" (20mm) Излез : 3/4" (20ММ) ВКУПНИ ДИМЕНЗИИ : 10-5/8" Х 15-1/4" Х 4-5/8" (Вклучува Загради И Порти) Ги Заменува Броевите На Деловите Оем : 19010-Hb9-670 Белешки : вклучува капаче за притисок полиран алуминиумски тиг заварен радијатор за изградба на резервоарот може да биде подебел од оригиналната опрема, можеби ќе треба да се направат модификации 100% истекување тестирано во фабриката ограничена Гаранција американско ладење РЕШЕНИЈА ГАРАНТИРА НА ОРИГИНАЛНИОТ КУПУВАЧ ДЕКА, За Период Од Една ГОДИНА ОД ДАТУМОТ На купување, ПРОИЗВОДОТ Ќе БИДЕ ОСЛОБОДЕН Од Дефекти Во Материјалот И Изработката Под Соодветна Употреба И Услови. Условите и условите може да се видат на веб-страницата На Американските Решенија За Ладење детали За Испорака : Обично бродови истиот ден од нашата фабрика и главниот магацин во близина На Сиукс Фолс, СД не можеме да испраќаме до по кутии!! Меѓународен превозот-може да биде одложен поради Царината. Купувачот е одговорен за Сите Тарифи, Давачки, Даноци и Такси поврзани со купување или испорака на производот.

Карактеристики

Производи во категоријата