.

.

Ракавица Текстура Црна Нитрилна Ракавица Голема 100 / Кутија

Ракавица Текстура Црна Нитрилна Ракавица Голема 100 / Кутија

DEN 3.33

Износ
Залиха

* Ракавици Индустриски Црни Нитрилни Ракавици Се конструирани од издржлив нитрил со дебелина од 5 мил со целосно текстура зафат, со димензии 9,5 инчи од врвот на прстот до манжетната за ракавици. * Нитрилните ракавици од индустриско одделение нудат одлична еластичност, отпорност на пункција и хемиска отпорност. Нитрилот обезбедува ниво на удобност што му конкурира на латексот. * Овие црни ракавици за еднократна употреба изгледаат професионално додека кријат нечистотија и нечистотија. Тие се одлично прилагодени за автомобилски детали, лесна работа во домаќинството, услуга за храна и чистење. * Индустриските ракавици без латекс се идеални за оние кои се алергични на природна гума. Продадени во палети од 70 случаи/70.000 ракавици. * АМЕКС е глобален дистрибутер на ракавици за еднократна употреба со широк спектар на латекс, винил и нитрилни ракавици во различни бои и големини .

Карактеристики

Производи во категоријата