.

.

ПАТИКИЛ М15 Гумена Рамна Машина За Перење, 8 Пакување 15мм ИД 23мм ОД 2,5 мм Дебел Заптивка За Заптивка За Заптивки За Цевки За Вода За Цевки, Црна

ПАТИКИЛ М15 Гумена Рамна Машина За Перење, 8 Пакување 15мм ИД 23мм ОД 2,5 мм Дебел Заптивка За Заптивка За Заптивки За Цевки

DEN 3.00

Износ
Залиха

Големина : Внатрешен Дијаметар : 15мм / 0,59 инчи; Надворешен Дијаметар : 23мм / 0,91 инчи; Дебелина : 2,5 мм / 0,1 инч. Предност : гумени подлошки може да се користат за запечатување апликации, т.е. во вода, масло, воздух, итн. Тие исто така можат да се користат за амортизирање, намалување на притисокот и триењето, зголемување на површината за контакт и обезбедување потпорна површина за прицврстувачите. Примена : гумени рамни подлошки се широко користени во домашните инсталации и апарати за домаќинство кои со завртки. Може да се користи и како запечатувачки прстен за цевки за славини, навртки за црево или додатоци за алатки за наводнување во градината. Материјал : Изработен од флексибилна гума има висока температура, отпорен на абење и отпорен на корозија, силно запечатување и изолација. Гумата овозможува поефикасно запечатување на поцврсти материјали или неправилни површини. ЗАБЕЛЕШКА : Кога навртувате навртка на најлон или стаклен предмет, се препорачува да користите најлонски растојание како перница за да спречите кинење на нејзината површина. Најлонот овозможува поефикасно запечатување на поцврсти материјали или неправилни површини. Се користи за запечатување апликации, т.е. во вода, масло, воздух, итн. Тие исто така можат да се користат за амортизирање, намалување на притисокот и триењето, зголемување на површината за контакт и обезбедување потпорна површина за прицврстувачите. Кога навртувате навртка на најлон или стаклен предмет, се препорачува да користите најлонски растојание како перница за да спречите кинење на нејзината површина.

Карактеристики

Производи во категоријата