.

.

5 ПАРЧИЊА Грубо Руно Меѓусебно Размавта Рампа За Брусење Тркала 120 Ронки 6мм Диск За Брусење На Стеблото Најлонски Влакна Абразивна Подлога за Чистење за Ротациона ?

5 ПАРЧИЊА Грубо Руно Меѓусебно Размавта Рампа За Брусење Тркала 120 Ронки 6мм Диск За Брусење На Стеблото Најлонски Влакна Абразивна

DEN 123.04

Износ
Залиха

Подлогата за тркала за брусење на размавта е погодна за грубо мелење, мелење и полирање на разни метали, нерѓосувачки челик,резби на дрво и неметални материјали за отстранување, отстранување и чистење. Абразивната подлога за чистење со неткаени влакна од 6мм може да биде опремена со аголна мелница и полирање на разни машини како што се електрични вежби, брусилки за кран, брусилки за ветер и електрични брусилки. По полирањето и цртањето, патот на свилата нема да биде различен во длабочина, главно одразувајќи ја униформноста на патот на свилата, брзото празнење на свилата, високата ефикасност на работното парче. Вклучувајќи 5 парчиња 120 ронки дискови со црвени најлонски влакна, големина 25х25мм, 30х25мм, 40х25мм,50х25мм,60х25мм, погодни за полирање и завршна обработка на сите видови површински услови. Ќе ги задоволи вашите барања од отстранување до фино полирање. Дисковите Со Размавта од најлонски Влакна можат брзо и лесно да ја отстранат ' Рѓата, бојата и облогите на неправилната закривена површина, без да ја оштетат оригиналната површина; влакна Со Висока издржливост, специјална вискоза, отпорни на вода и масло, долг работен век. Описи на ставки : -подлогата за тркала за брусење на размавта е погодна за грубо мелење, мелење и полирање на разни метали, нерѓосувачки челик,резби на дрво и неметални материјали за бришење, бришење и чистење-абразивната подлога за чистење на неткаени влакна од 6 мм може да биде опремена со аголна мелница и полирање на разни машини како што се електрични вежби, брусилки за кран, брусилки за ветер и електрични брусилки.- По полирање и цртање, патот на свилата нема да биде различен во длабочина, главно одразувајќи ја униформноста на патот на свилата, брзото празнење на свилата, високата ефикасност на работното парче.- Вклучувајќи 5 парчиња 120 ронки дискови со црвени најлонски влакна, големина 25х25мм, 30х25мм, 40х25мм,50х25мм,60х25мм, погодни за полирање и завршна обработка на сите видови површински услови. Ќе ги задоволи вашите барања од отстранување до фино полирање.- Дисковите Со Размавта од најлонски Влакна можат брзо и лесно да ја отстранат ' рѓата, бојата и облогите на неправилната закривена површина, без да ја оштетат оригиналната површина; Влакна Со Висока издржливост, специјална вискоза, отпорни на вода и масло, долг работен век.- Силна отпорност на абење, со низок шум на мелење и униформен ефект на мелење, помалку прашина. Идеален за полирање и завршна обработка на сите видови површински услови.Пакет : 5x Размавта Брусење Тркала Падитем Спецификации : Материјал : Најлон Влакна Шанк Дијаметар : 6mmmmain Боја : Red Grit : 120 Size : 25x25mm,30x25mm,40x25mm,50x25mm,60x25mm.

Карактеристики

Производи во категоријата